Co Należy Kontrolować w Uprawie Konopi?

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

W uprawie marihuany należy kontrolować wszystko, i tą zasadę należy sobie wziąć do siebie. W tym artykule przedstawimy trzy najważniejsze rzeczy które należny kontrolować bardzo często.

Kontrola, Sprawdzanie pH Ziemi i Wody

Każdy hodowca powinien kontrolować poziom w glebie (ziemi) co najmniej raz na tydzień oraz sprawdzać poziom pH odżywek oraz wody, którą stosuje się do podlewania roślin. W artykule: Jaka Ziemia, Rodzaje Podłoża i Ich pH, zostały opisane rodzaje ziemi i ich pH stosowane w uprawie konopi indyjskich. W jaki sposób grower w razie konieczności może je zmniejszyć lub zwiększyć do poziomu 6-7 pH.

Kontrola Wysokości Oświetlenia

Grower codziennie musi kontrolować wysokość oświetlenia, gdyż rośliny konopi indyjskich bardzo szybko rosną i lampa, która była by za nisko mogła by je popalić. Jeżeli hodowca ma termometr nad szczytami roślin, będzie mógł kierować się jego wskazaniami: jeżeli temperatura jest za wysoka, podniesie lampę do góry, jeżeli za niska, może ją obniżyć. Kontroluje się to codziennie, zwłaszcza w okresie wzrostu wegetatywnego. Podczas kwitnienia rośliny nie będą tak pięły się w górę, więc grower może sprawdzać oświetlenie rzadziej.

Podlewanie Roślin Konopi

Podlewanie jest kolejną ważną rzeczą, którą należy sprawdzać. Warto codziennie zaglądać do roślin sprawdzając ziemię czy nie jest wysuszona. W razie potrzeby podlać. Nie należy robić tzw. błota podczas podlewania, czyli nie można przesadzać z wodą. Lepiej jak uprawa będzie miała dwa dni sucho niż cały czas błoto.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com