Co to jest Faza Kwitnienia?

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Faza kwitnienia w uprawie marihuany, często pisana jako faza flo, flowering, czyli po prostu okres kwitnienia konopi indyjskich. Jest to najprzyjemniejszy czas dla każdego growera uprawiające­go indoor i outdoor swoje roślinki.

W tym okresie każdy hodowca zaczyna obserwować, jak kwiaty stają się coraz większe i coraz mocniej oblewają się żywicą. Jak rozpoczyna się ten proces? Trzeba go wymusić tzw. szokiem fotoperiodycznym (ale tylko przy odmianach nie automatycznych). Rośliny w warunkach natural­nych zaczynają zakwitać już nawet z początkiem sierpnia, kie­dy długość dnia to 15 godzin. Inne odmiany kwitną, kiedy dzień trwa już tylko 12 godzin. W wewnętrznych uprawach to grower decyduje, kiedy dzień będzie krótki.

W fazie wegetatywnej roślina wzrastała podczas naświe­tlania 18/6 bądź 20/4 godzin na dobę, teraz nadszedł czas, aby hodowca ustawił czasowy włącznik (timer), tak by rośliny miały 12 godzin dnia i 12 godzin nocy, czyli 12/12 w cyklu dobowym. To wymusi szok fotoperiodyczny i rośliny zaczną kwitnąć. Jeżeli grower ma w nocy tańszą taryfę na prąd, lam­py będą włączone właśnie w nocy.

Box musi być dokładnie zacieniony, w momencie, kiedy lampy są wyłączone, nie może wpadać do niego światło słoneczne. To może hamować proces kwitnienia i rośliny znów zaczną wzrastać wegetatywnie.

Na początku kwitnienia hodowca będzie mógł dokładnie określić płeć roślin (jest to konieczne tylko przy uprawie z nasion konopi regularnych, przy nasionach feminizowanych rosną same żeńskie rośliny). Męskie krzaczki będą tworzyły małe kuleczki, które następnie będą zapylały żeńskie kwiatostany. Kobiety zaś tworzą coraz więcej żywicy na kwiatach po to, by w ten sposób wyłapywać męski pyłek. Jeżeli usunie się męskie rośliny i pyłek nie dostanie się do kwiatostanów, żeńskie krzaczki będą produkowały coraz więcej kwiatów i coraz więcej żywicy, by wyłapywać ewentualny pyłek z powie­trza. A jeżeli nie dostaną go, obdarują hodowcę ogromnymi zbiorami. Na tym polega potęga upraw sensimilla.

Kwitnienie trwa średnio osiem tygodni, w zależności od odmiany. Przy kupnie nasion marihuany producent informuje w opicie, ile dokładnie czasu zajmuje danej odmianie samo kwitnienie, lub cały cykl uprawy. W czasie kwitnienia kwiaty będą coraz bardziej puchły, a wystające z nich białe włoski zaczną zmieniać kolor. I w zależności od odmiany będą zmieniały barwę: od pomarańczowej, przez czerwonawą, aż do brązowej. Brązowy kolor włosków i brązowawy kolor żywicy to dowód, że nad­chodzi czas zbiorów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com