Co to jest Wzrost Wegetatywny?

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Wielu z was czytając rożnego rodzaju porady, poradniki jak uprawiać konopie indyjskie, natrafiło za pewne na takie zwroty jak faza weg, wegetatywna. Czym jest ta faza? najkrócej rzecz ujmując jest to pierwsza faza wzrostu konopi.

Jest to okres, w którym roślina pnie się w górę, wypuszcza nowe pędy i zaczyna wyglądać jak krzew marihuany. W uprawach outdoor trwa ona kilka miesięcy (średnio od marca do końca sierpnia, początku września), natomiast w uprawach indoor jest to okres od dwóch do czterech tygodni, w zależności od tego, jak wysokie rośliny hodowca chce otrzymać i jaką wybrał odmianę. Jeżeli ma odmianę z większością sativy, będzie ona bardzo szybko rosła w górę. Jeżeli nie chce przesadzić z wysokością, będzie musiał szybko przełączyć oświetlenie na fazę kwitnienia. Grower musi pamiętać także o tym, że podczas kwitnienia rośliny podrosną, zajmując coraz więcej miejsca w boxie.

Podczas wzrostu wegetatywnego hodowca trzyma lampy włączone 20/4, czyli 20 godzin świecie światło i wyłącza je na 4 godziny, bądź w cyklu 18/6, w zależności od upodobań. Im więcej światła, tym szybszy wzrost. Należy pamiętać o regulowaniu oświetlenia i codziennie sprawdzać wysokość lampy, temperaturę przy szczytach roślin i w boxie, by nie popalić gałęzi najbliżej lampy. Nie można podnosić jej za wysoko, bo wtedy roślina zacznie się za mocno wyciągać. Trzeba zachować odpowiednią wysokość każdego dnia, regulując ją. Jeżeli roślina zostanie poparzona światłem, należy usunąć tę jej cześć.

W tym okresie można trenować rośliny, dzięki czemu będzie można kontrolowac jej wysokość. O treningach: LST, FIM, Super Cropping, Lollipopping, Sea Of Green (SOG), Screen of Green (ScrOG), możesz przeczytać na innym blogu w zakładce: Zwiększenie Plonu.

Długie naświetlanie rośliny jest związane z tym, co dzieje się w naturze. Roślina wzrasta wegetatywnie wtedy, kiedy dzień jest najdłuższy, a zaczyna kwitnąć w okresie krytycznej długości dnia.

Kiedy krzaczki podrosną do wymaganej wysokości bądź po ustalonym czasie, rozpocznie się proces przekwitnienia. Jak to rozpoznać? Wydaje się, jakby rośliny wstrzymywały wzrost, nie pną się tak jak wcześniej, a pomiędzy łodygą a liściem można dostrzec nowe małe twory. To są preflowery, a roślina wchodzi w proces przedkwitnienia.

Istotne jest to, że roślina potrafi nawet latami rosnąć wegetatywnie, do czasu aż zmieni się fotoperiod, by wymusić kwitnienie. To od growera zależy, jak długo roślina będzie wzrastała, zanim zacznie kwitnienie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com