Ile Uprawiać Roślin na 1 Metrze Kwadratowym?

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Każdy grower, który wkłada wiele wysiłku w swoją pracę, powinien na tyle zoptymalizować swoje wyniki, aby pracować bardziej ekonomicznie. Dotyczy to nie tylko uprawy konopi w zamkniętych pomieszczeniach, ale również uprawy na zewnątrz. Można sadzić rośliny indoor i outdoor w doniczkach, a gdy podrosną, odsuwać je od siebie. Jeśli będą małe, można po prostu wyłączyć kilka lamp. Jeśli jednak pracuje się z tylko jedną lampą, to już nie ma takich możliwości.

W Jaki Sposób Można Zoptymalizować Swoje Wyniki Uprawy Marihuany?

Konopie indyjskie to rodzaj roślin, który tworzy wiele indywidualnych odmian. Każda odmiana ma swoje własne cechy charakterystyczne. Sativy od początku strzelają w górę i często w bardzo krótkim czasie z małej 15 cm roślinki wyrastają na ponad metr i tym samym mogą wypełnić m² zaledwie czterema, a nierzadko nawet jedną rośliną. Ich kwitnienie trwa dłużej i są bardziej wrażliwe. Z kolei odmiany gatunku Indica rosną bardziej krępo i rozpoczynają kwitnienie przy wysokości około 25 cm, osiągając na końcu do metra wysokości.

Nie jest to jednak regułą. Istnieją pojedyncze odmiany, które zaczynają kwitnąć na wysokości 20 cm i nie dorastają do 30 cm. Inne rosną jako jedna, wąska łodyga i nawet przy roślinach o wysokości jednego metra powinno się zmieścić ich co najmniej 9 na 1m2. Istnieją jednak też takie rośliny, które są szerokie i nawet jedna ledwo wchodzi na m².

Ale istnieją też tacy hodowcy, którzy utrzymują swoje rośliny o małych wymiarach i są w stanie zmieścić nawet z 36 roślina na m². Odcinają oni pędy boczne, tak że na każdej roślinie jest tylko jeden pąk. Przy żniwach mają tym samym mniej pracy.

Na pytanie, ile roślin wejdzie na jeden metr kwadratowy nie można udzielić konkretnej odpowiedzi. Po prostu trzeba dobrze znać swoje rośliny.

Osiągnięcie Optymalnych Wyników

Jeśli roślina rośnie na ponad dwa metry wysokości i tworzy kwiaty od góry do dołu, to również musi dostawać światło od góry do dołu. Jeśli jednak rośliny są bliżej siebie i nie ma nigdzie wolnych szczelin, to w sztucznym świetle lub świetle słonecznym można liczyć na maksymalnie 60cm lub tylko 40cm rośliny, które będą optymalnie oświetlone, co przyniesie ponad 90% kwiatów. Jeśli rośliny są wtedy większe niż 80 cm, dolne liście umierają z powodu braku światła i nie da się poprawić wyniku zwiększając ich wysokość.

Jeśli jednak rośliny rosną zbyt gęsto ze zbyt wieloma pędami, to plony będą znacznie mniejsze i niestety będziesz musiał również zainwestować więcej czasu na ich zbiór. Oznacza to, że w zamkniętych pomieszczeniach należy zawsze obliczać wysokość roślin w taki sposób, aby wynosiła ona od 60 do maksymalnie 100 cm, a po pierwszych 1/3 okresu kwitnienia nie będzie można z góry zobaczyć gleby w doniczce. Liście roślin zawsze układają się w taki sposób, aby pozyskać jak najwięcej światła i pozamykać wolne szczeliny. Aby to zadziałało, należy ustabilizować lub wzmocnić rośliny za pomocą kijków lub sieci, w przeciwnym razie rośliny powyginają się pod swoim ciężarem.

Po tej pierwszej 1/3 czasu w fazie kwitnienia rośliny mają już swoją pełną wysokość, ale jak tworzą się kwiaty, to przecież stają się grubsze, boczne pędy się pochylają i roślina rośnie w bok, zamykając ostatnie wolne szczeliny. Jeśli po połowie okresu kwitnienia patrząc z góry nie można zauważyć ani jednej plamki ziemi znajdującej się w doniczce, to jest to optymalne zagęszczenie. Oczywiście, jeśli uprawiamy w doniczkach, to zawsze możemy je od siebie oddalić bądź przybliżyć, o ile sytuacja na to pozwala.

Rośliny Konopi Muszą Być Dobrze Pielęgnowane

I wie o tym każdy dobry grower. Jeśli chcemy stwierdzić, ile roślin konopi powinno się uprawiać na jednym m2, to nie tylko trzeba wcześniej wyjaśnić, w jaki sposób te rośliny będą rosnąć, ale również trzeba stworzyć bardzo dobre warunki do uprawy i dbać o rośliny przez cały czas. Jeśli zasadzimy super sadzonki, ale nie będziemy o nie w optymalny sposób dbać, to oczywiście nie ma co liczyć na optymalne rezultaty.

Jeśli rośliny na indoor są jeszcze za małe, aby optymalnie zazielenić obszar kwitnienia, należy odczekać jeszcze kilka dni, zanim rozpoczniemy fazę kwitnienia. Jednak hodowcy często przesypiają ten moment i wtedy należy wyciąć słabsze pędy, aby pozostała masa roślinna mogła bujnie rosnąć i dawać super plony. Jeśli rośliny staną się zbyt wysokie, zawsze należy (z wielkim bólem, ale niestety) przyciąć wierzchołek. Oczywiście można je też podwiązać, o ile miejsce na to pozwala.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com