Indoor VS Outdoor

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy rozważyć wady i zalety obu metod. Podczas upraw na dworze w większości działań growera wyręczy natura. Światło będzie dostarczane przez słońce, świeże powietrze będzie cały czas dostępne, deszcze podleją rośliny. W uprawach domowych natomiast o to wszystko musisz zatroszczyć się sam.

Zaletą upraw na dworze jest fakt, że większość procesów zachodzi naturalnie. Wadą zaś to, że nie da się ich kontrolować. Można nawozić, wymieniać ziemię w miejscu uprawy, ale nie ma się wpływu na to, czy spadnie deszcz. Jeżeli nie uprawia się odmian automatycznych, to wysadzanie i zbiory wypadną tylko raz w roku. W uprawach wewnętrznych zaś można liczyć na zbiory nawet sześć razy do roku. Na dworze nie można kontrolować wilgotności powietrza, temperatury, dostępu rośliny do światła. Kiedy przychodzi jesień, a rośliny dopiero dojrzewają, może zdarzyć się, że przyjdą chłodne dni i mróz wstrzyma wzrost roślin albo te po prostu obumrą.

Niewątpliwie zaletą Outdoor jest to, że można mieć tak wielkie uprawy, jakie tylko hodowcy się wymarzą, oczywiście w granicach rozsądku i prawa. Krzewy mogą rosnąć do 2,5 metra wysokości i nie są niczym ograniczane. Może ich rosnąć dziesiątki obok siebie i nic im nie przeszkodzi w rozrastaniu się na boki.

W uprawach domowych jest inaczej. To grower decyduje o każdym aspekcie uprawy i od niego zależy, jakie będą jego zbiory. To on pełni tu rolę matki natury.

W indoor ma się kontrolę nad każdym procesem. Najważniejsze jest tu oświetlenie. Należy dodać, że wskutek działania sztucznego światła kwiaty roślin osiągają większe rozmiary niż na dworze. Nawet w krajach, gdzie dobra pogoda panuje sześć miesięcy w roku, topy nie będą tak wielkie, jak przy uprawach znajdujących się pod sztucznym światłem, którego można dostarczyć dokładnie taką ilość, jaka jest potrzebna roślinie do odpowiedniego wzrostu.

Istnieje kilka rodzajów lamp, ale najczęściej stosowane są lampy wyładowcze (HID), szczególnie Wysokoprężne Lampy Sodowe (HPS – High Pressure Sodium) – mają one najlepsze dla roślin spektrum światła. Można dzięki nim kontrolować ilość i intensywność dostarczanego roślinom światła, przystosowując moc żarówek do wielkości pomieszczenia. Do tego ciepło, które na dworze roślinom dostarcza słońce, tu dostarczane jest przez nagrzane żarówki. Temperatura może być regulowana poprzez zainstalowanie odpowiedniej wentylacji. Generalnie powietrze, światło, temperatura, ilość dwutlenku węgla, wilgotność, podłoże, podlewanie i nawożenie może być całkowicie kontrolowane przez growera.

Wybór miejsca uprawy na dworze jest uzależniony od tego, gdzie grower chce mieć swoje poletko. Może sadzić konopie w swoim ogrodzie lub wybrać uprawę guerilla (dzikie poletko poza miejscem zamieszkania). Jeżeli decyduje się na ten drugi rodzaj uprawy, kontrola nad nią może być utrudniona. Dodatkowo wychodząc z domu, może zostać podejrzany przez bandytów, którzy chcą ukraść mu efekty jego pracy.

W uprawach wewnętrznych, jeżeli hodowca nie ma niechętnie nastawionych wobec siebie sąsiadów, może zwiększyć swe bezpieczeństwo do maksimum. Wynajduje sobie miejsce w domu, gdzie nikt nie będzie zaglądał. Instaluje odpowiednią wentylację, zapach neutralizuje dzięki filtrowi węglowemu bądź jonizatorowi powietrza, a następnie odprowadza powietrze do pustego przewodu wentylacyjnego i pozbywa się zapachu kwiatów z domu. Może też zbudować dodatkową ścianę działową w piwnicy i tam stworzyć cały growroom (pomieszczenie uprawowe). Jest wiele sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa upraw, kiedy znajdują się w domu. A dzięki takiemu rozwiązaniu grower ma bez przerwy kontrolę nad uprawą.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com