Jaka Powinna Być Temperatura?

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Z tego artykułu dowiesz się jaka powinna być temperatura podczas uprawy konopi indyjskich?

Temperatura jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na proces fotosyntezy. W niskich temperaturach rośliny wstrzymują ten proces i przestają wzrastać. Wyjątkowo niskie temperatury, poniżej 5°C mogą uszkadzać tkankę roślin. Optimum temperaturowe dla konopi to od 25° do 30°C. W tych temperaturach, w fazie jasnej, proces fotosyntezy podczas naświetlania jest przeprowadzany na najwyższym poziomie. Na dalszych etapach im wyższa temperatura, tym mniejszy wzrost roślin.

Aby odpowiednio sterować temperaturą, potrzebujemy termometru. Można zainstalować w boxie zwykłe termometry, najlepiej dwa, by mierzyć temperaturę w różnych miejscach i lokalizować tak zwane „hot spoty” i właśnie w tych miejscach montować wentylatory, by unikać problemów z roślinami. Jeżeli montuje się termometr elektroniczny, ustawia się go na środku boxa.

Jeżeli zainwestuje się w dobrą wentylację i regulator obrotów wentylatora, będzie można sterować temperaturą przy użyciu tego regulatora. Jeżeli się go nie posiada, to albo montuje się wewnątrz boxa fan chłodzący lampę, albo dorzuca kolejny wentylator, aby doprowadzić do większej wymiany powietrza.

Jeżeli box stoi w miejscu, gdzie średnia temperatura to 20-25’C, to jest to dobre miejsce. Właściwą temperaturę utrzyma się po wyłączeniu lampy podczas fazy ciemnej fotosyntezy. A jeżeli uprawia się rośliny pod świetlówkami, pomoże to utrzymać wymaganą temperaturę do wzrostu. Jeżeli temperatura jest za niska, grower powinien pomyśleć nad zamontowaniem dodatkowego ogrzewania boxa albo ustawić go w innym miejscu.

Bardziej szczegółowo można zapoznać się z tematem temperatury za pośrednictwem artykułu: Idealna Temperatura Dla Roślin Marihuany. Znajdziesz tam dokładne informacje jaka powinna być temperatura podczas całego cyklu uprawy marihuany. A nawet podczas suszenia już ściętych roślin.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com