Na co Zwracać Uwagę przy Wyborze Nasion Konopi

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Jeżeli macie już pomysł, jaką odmianę uprawiać, czas po­sprawdzać nasiona dostępne do upraw Indoor oraz Outdoor. Niektórzy hodowcy, wytwarzając jakiś szczep, dostosowują go konkretnie do warunków, w jakich będzie uprawiany. Jeżeli zalecenia są na Indoor, to znaczy, że najlepiej bę­dzie sprawdzał się w domowej uprawie. Natomiast odmiany Outdoor na dworze.

Nic nie może powstrzymać rolnika przed eksperymen­towaniem. Niektórzy potrafią świetnie uprawiać odmiany przystosowane do uprawy w domu, wysadzając je na dwo­rze, i odwrotnie. Ale do tego potrzeba wiedzy i doświadcze­nia. Dlatego jeżeli jest się początkującym rolnikiem, należy dostosować się do zaleceń podanych przy opisie nasion.

Podczas sprawdzania listy nasion na stronie seed-banku okazuje się, że różni hodowcy (breeder – ang.) oferują na­siona szczepów o tej samej nazwie. Weźmy na przykład popularnego Skunk #1. Skunk #1 to głównie Sativa. W tej chwili co najmniej 10 hodowców oferuje nasiona tej samej odmiany. Dlaczego? Ponieważ każdy z nich próbuje otrzy­mać najlepsze nasiona tego szczepu i oferować lepszy towar niż inni. Hodowcy zawsze wybierają najlepsze nasiona, bo z nich będą mogli później wyprodukować swoje nasiona.

Kolejną ważną dla rolnika rzeczą przy wyborze nasion jest okres kwitnienia. Przy opisie każdej odmiany nasion znajduje się informacja o czasie, w jakim roślina dojrzewa do stanu, w którym można ją ściąć i zacząć delektować się jej urokami.

Każda roślina ma czas kiełkowania, czas wzrostu wegeta­tywnego i czas kwitnienia. Czas kiełkowania i wzrostu jest zależny od matki natury i od rolnika. Kwitnienie natomiast zaczyna się w momencie ukończenia wzrostu wegetatyw­nego, kiedy pojawiają się zalążki kwiatów, tzw. preflowery. Jeżeli zdecydujemy się np. na Skunk #1 i w opisie będzie zaznaczone, że czas kwitnienia wynosi 7-9 tygodni, oznacza to, że wiadomo, kiedy można spodziewać się zbiorów, jak można zaplanować nawożenie roślin i czy zdąży się zebrać wszystkie plony przed pierwszymi przymrozkami. Jedne ro­śliny dojrzewają bowiem szybciej od drugich.

W ostatnim czasie popularny jest typ autoflowering, gdzie rośliny są mieszankami Ruderalis, które dojrzewają niezależnie od zmiany długości dnia, a w zależności od wieku. Przy ofertach kupna określa się czas wzrostu od nasiona do zbiorów na ok. 70 dni. Takie rośliny można wysadzać dwa- trzy razy do roku.

Rolnicy przeważnie konsultują na forach internetowych odmianę, którą wybierają. Chodzi im głównie o to, by inni rolnicy, którzy mieli wcześniej styczność z daną krzyżówką, podsunęli im wskazówki dotyczące uprawy. Czasem mają również nasiona, którymi mogą podzielić się z początkują­cymi, by ci mogli zaoszczędzić pieniądze.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com