Nasiona Marihuany Northern Light, Recenzja Odmiany

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Kto nie widział w sklepach internetowych nasion marihuany Northern Light? chyba każdy. Northern Light jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i znanych odmian na całym świecie; i podobnie jak w przypadku większości legend, jej pochodzenie jest spowite tajemnicą i epickimi opowieściami. Oryginalna Northern Light uważana była za czystą indicę, a pochodzenie dzisiejszej wersji hybrydowej wynikało z połączenia jej z tajską sativą, co nadało jej słodki, owocowy smak i podniebny, umysłowy haj. Mityczna, czysta odmiana powodowała intensywne, ciężkie efekty cielesne i taką formę, że naprawdę trudno znaleźć coś podobnego w dzisiejszych czasach, chyba że wiesz gdzie szukać.

Historia Odmiany

Spekuluje się, że Northern Light powstała w latach 80-tych w pobliżu Kalifornii, USA. Inne źródła głoszą natomiast, że została wyhodowana przez człowieka znanego jako „The Indian”, na wyspie niedaleko Seattle w stanie Waszyngton, USA. Prawda jest taka, że nikt tak naprawdę nie wie na pewno, ale to wszystko tylko dodaje uroku Northern Light. W 1985 roku została ona przywieziona do Holandii przez Neville Schoenmaker, pierwotnego założyciela pierwszego banku nasion w Holandii. Mówiło się, że oryginalna partia Northern Light składała się z jedenastu roślin różniących się jakością, i że Neville otrzymywał żeńskie szczepki z niektórych z nich – ale dokładnie z których i ile nie wiadomo, zwłaszcza że z biegiem czasu w katalogu banku zaczęły pojawiać się różne odmiany Northern Light i jej hybrydy.

Im głębiej będziesz próbował zgłębić się w jej historię, tym trudniejsze do osiągnięcia się to stanie. Northern Light spłodziła tak wiele niesamowitych hybryd, jak również została skrzyżowana z samą sobą tyle razy, że praktycznie niemożliwym jest dokładne ustalenie skąd pochodzi – oczywiście o ile nie byłeś jednym z oryginalnych hodowców tej odmiany.

Wpływ na Ciało

Dlaczego więc Northern Light cieszy się tak dużym szacunkiem? Cóż, na początku wywołuje ona najmocniejsze na świecie efekty fizyczne, a także w zależności od odmiany, równie wzniosłe efekty umysłowe. Uderza mocno i szybko, pozostawiając użytkownika w stanie błogości na co najmniej kilka godzin. Jest to idealne rozwiązanie zarówno w przypadku spotkań towarzyskich jak i samotnych posiedzeń. Jest świetnym środkiem pobudzającym i sprawi, że ty i twoi przyjaciele będziecie rozmawiać godzinami; lub jeśli wolisz ją zachować dla siebie, będziesz w stanie się naprawdę porządnie zrelaksować i odprężyć po ciężkim dniu, pozwalając ciału odpłynąć, a umysłowi zatrzymać się i pokontemplować życie.

Mimo iż nowicjusze mogą zrozumiale ochoczo podchodzić do wypróbowania tej odmiany, często zaleca się zachowanie ostrożności.

Właściwości Medyczne

Pod względem medycznym, Northern Light to święty Graal. Intensywnie poszukiwana i bardzo trudna do zdobycia. Świetnie radzi sobie w leczeniu chronicznego bólu, zapalenia stawów, bólów głowy, stresu, stanów lękowych, nudności, bezsenności, depresji i braku apetytu – lista jest długa, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Smak i Aromat

Northern Light posiada także bardzo poszukiwany smak i aromat. Ma niezwykle świeży zapach, który jest jednocześnie porywczy i ziemisty – dość nietypowy, ale bardzo kuszący. Smak pochyla się ku ziemi, zwykle z lekko kwaśnymi nutami. Gładkie palenie i prawdziwa przyjemność – nie jest niespodzianką, że opiera się na niej tak wiele współczesnych odmian.

Wykorzystanie w Hybrydach

Jak pewnie się domyślacie, wielu growerów wykorzystało genetykę tej odmiany w celu stworzenia wielu hybryd. W tym Zambeza Seeds, która również trochę poeksperymentowała z Northern Light. Wykorzystując jej cudowne cechy i wprowadzając jej geny do wielu swoich odmian konopi. Dzięki czemu w ich katalogu nasion marihuany można znaleźć hybryd, które zawierają w sobie genetykę Northern Light – takie jak: Vanilla Ice, mroźna piękność pokryta lśniącą żywicą – prawdziwa uczta dla miłośników haszyszu; Super Silver Haze, która zawiera najlepsze cechy Northern Light i przyjemne doświadczenie dziedzictwa Haze; Blueberry, odmiana dla prawdziwych koneserów, która ma całą moc Northern Light i soczysty smak dziedzictwa Blueberry; oraz Northern Lights XL, która jest najbardziej spokrewniona z oryginalnym Northern Light. Zaś wersja Northern Lights XL auto kwitnąca to automatyczny potwór, który odpowiedni będzie dla każdego kto marzy o wysokiej jakości Northern Light, ale w łatwiejszej w uprawie wersji automatycznej. Northern Light to marzenie każdego hodowcy, a growerzy pomagają to marzenie spełnić.

Northern Light to wielokrotnie nagradzana odmiana. Prawdziwa potęga! Rośnie szybko, mocno, gęsto. Ma tendencję do osiągania około 1-1,5m wzrostu i daje bardzo hojne plony. Piękne, matowe pąki przywodzą na myśl śnieżnobiały ogród – szczególnie w mocnym świetle. Okres kwitnienia jest dość krótki, wystarczy około 45-50 dni do osiągnięcia optymalnych zbiorów. Zwarta struktura roślin zapewnia wydajność w zakresie 500-600 g/m2. Doskonale nadaje się do uprawy indoor i charakteryzuje się dużą odpornością na szkodniki, temperaturę oraz lekkie zaniedbania. Ma tendencję do wykazywania swoich najlepszych cech przy użyciu hydroponiki, ale dobrze sprawdzi się także w każdym innym medium uprawy.

Jak widać, ta oldschoolowa odmiana jest absolutnym klasykiem i posiada prawdziwie legendarny status. Zdobyła nagrody zarówno w 1989 jak i 1990 High Times Cannabis Cup, i do dzisiaj jest ulubieńcem w świecie cannabis. Świadectwem jej jakości jest to, iż jest tak popularna od dawna. Jeśli szukasz czegoś historycznego, co pokaże ci co to znaczy marihuana w klasie A+ powinieneś koniecznie spróbować Northern Light. Kochamy ją i ty z pewnością również ją pokochasz!

Dostępność w Sklepach

Są dostępne również wersje auto kwitnące tych odmian, czyli wersje z autofloweringiem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com