Nasiona Marihuany vs Klony

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Wśród hodowców marihuany, oczywiście w krajach, gdzie jest to legalne jest pewien konflikt dotyczący rozmnażania tych roślin, pozyskiwania kolejnych sadzonek na większe, nowe uprawy. Jedni są zwolennikami metody klonowania, a drudzy wolą feminizowane nasiona marihuany.

Wyjaśniając po krótce obie formy rozmnażania tych roślin, zacznę od feminizowania. Feminizowane nasiona marihuany, to nic innego jak nasiona, które mają wyrosnąć na roślinę żeńską, czyli taką, która daje kwiaty. Jest to jakby pewny efekt, że otrzymamy taką roślinę, jakiej oczekujemy, bez zdawania się na ślepy los. Zwolennicy metody klonowania wytykają wady nasion feminizowanych, które po wyrośnięciu nie zawsze są żeńskie, a stają się hermafrodytami, czyli są jednocześnie żeńskie jak i męskie, co później doprowadzi do zapylenie kwiatów żeńskich i powstania na nich nasion, przez co roślina będzie bezużyteczna dla hodowcy.

Metoda klonowania, może być wykonana na kilka sposobów, jednak chodzi o tzw. „zrobienie sadzonek”, czyli by odcięta gałązka rośliny żeńskiej wypuściła korzenie, dzięki czemu można będzie ją posadzić. Czyli jak widać, metoda klonowania, jest o wiele pewniejsza niż sfeminizowane nasiona marihuany, gdyż otrzymamy klona najlepszej rośliny jaką wybierzemy. Dokładny proces klonowania roślin konopi można przeczytać w artykule: Jak Klonuje Się Roślinę Cannabisu?

W pewnym momencie hodowcy marihuany stają przed decyzją czy wybrać uprawę stosując nasiona marihuany czy wykorzystując ukorzenione klony. Wybór wcale nie jest oczywisty, ponieważ obie metody mają swoje plusy i minusy. Skupmy się teraz jednak na pozytywach. Hodowcy będą musieli ocenić koszty, zbiory, ryzyko, potrzebną przestrzeń i czas do wyhodowania rośliny.

Zaczynając od nasion marihuany, jakie są ich plusy?

A więc jak jest z nimi? Zaletami, jakimi szczycą się nasiona marihuany
jest np. to, iż z reguły wyrastają z nich zdrowe, silne rośliny. Kolejnymi pozytywami nasion jest to, że pozyskane z nich rośliny żeńskie, dają lepsze zbiory niż klony. Nasiona uzyskane od profesjonalnych seedbanków posiadają informacje o przodkach odmiany i jej genetyce.

A teraz klony, jakie są ich plusy?

Zaletom klonów jest to, że w stu procentach możemy być pewni, że są żeńskie jak ich matka oraz że będą tak samo dorodne jak ich roślina mateczna, więc nie trzeba się martwić o takie aspekty jak płeć rośliny, plon. Mają także krótszy czas wegetacji niż nasiona marihuany, gdyż startujemy z uprawą od razu z sadzonki, a nie tracimy czasu na kiełkowanie nasion, co owocuje szybszymi zbiorami. Kolejnymi plusami jest to, że roślina może być szybko przemieniona w matczyną – służąca do ponownego klonowania, ukorzenione klony mogą zakwitnąć natychmiastowo, jeśli przestrzeń i czas nie stanowią problemu, oraz mogą okazywać szybko swoją żywotność, czyli zapach, żywotność, ilość rozgałęzień, szybkość ukorzenienia i dominacje.

Opisywanie plusów wyboru nasion marihuany i klonów mamy już za sobą. Tym razem skupimy się na gorszej części opisu, mianowicie na minusach obu tych sposobów.

Więc jakie są minusy stosowania nasion marihuany

Zaczynając od nasion: nasiona marihuany potrzebują więcej czasu, co za tym idzie więcej wkładu pracy oraz pieniędzy, zwłaszcza, że nasiona potrafią być bardzo kosztowne. Negatywy czasem wynikają z przyczyn niezależnych od nabywcy, jeśli np. nieuczciwy seedbank sprzedaje podmienione lub stare nasiona marihuany; w niektórych przypadkach zdarzają się niestabilne odmiany. Kolejnym negatywem jest fakt, że nie wszystkie nasiona kiełkują i aby uzyskać zadowalającą „matkę”, będziemy musieli przetestować, więcej niż jedną paczkę nasion.

Teraz minusy wybierania Klonów zamiast nasion

Zaś, jeśli chodzi o minusy klonów, są nimi na pewno ich większa wrażliwość na światło niż w przypadku nasion, ich uprawa niesie za sobą wysokie ryzyko problemów związanych z poprzednim właścicielem np. gnijące korzenie, owady, choroby, które szybko mogą rozprzestrzenić się na całą plantację. Niezdrowe klony mogą zginąć lub pozostać w szoku przez dłuższy okres czasu, a transportowane mogą popaść w stan szoku, z którego mogą nie wyjść, lub wychodzą po kilku tygodniach. Ale niestety później rośliny mogą staną się hermafrodytami. Z tego artykułu dowiesz się co to są Hermafrodyty Czyli Rośliny o Dwóch Płciach i Jak Im Zapobiec.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com