Nawożenie Roślin Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Jak Stworzyć Własny Nawóz Dla Roślin Marihuany?

Uprawa roślin marihuany przy użyciu konwencjonalnych, gotowych nawozów jest dość łatwa. Jeśli jednak chcesz mieć pełną kontrolę nad swoimi roślinami, powinieneś zrobić własny, domowy nawóz.

Zrobienie nawozu jest całkiem proste i jeśli chcesz uprawiać przy mniejszym budżecie lub nie chcesz się w żaden sposób wyróżniać, nawóz domowej roboty będzie dla ciebie najlepszym wyborem.

Dlaczego Warto Robić Własny Nawóz?

Wielu hodowców woli unikać nawozów odżywczych sprzedawanych w sklepach i zamiast tego produkować własne nawozy. I jest ku temu wiele dobrych powodów. Po pierwsze, nawożenie domowym sposobem, choć jest bardziej pracochłonne, jest znacznie tańsze niż kupowanie gotowych pożywek – zwłaszcza na dłuższą perspektywę.

Dzięki własnemu nawozowi masz także znacznie większą kontrolę nad tym, co dodajesz do swoich roślin. Możesz też dużo więcej eksperymentować. Jeśli chcesz uprawiać konopie w sposób organiczny lub nawet wegański, tworzenie własnego nawozu będzie najlepszym na to sposobem.

Kolejną ogromną zaletą nawozu domowej roboty jest to, że z czasem poprawi on ogólną jakość Twojej gleby. Jeśli uprawiasz rośliny na własnym nawozie organicznym, możesz przez kilka sezonów wegetacyjnych efektywnie ponownie wykorzystać swoją glebę. Syntetyczne składniki odżywcze z kolei z czasem obniżają jakość gleby.

Zrozumieć Najważniejsze Dla Roślin Konopi Składniki Odżywcze: N, P, K

Jak każda inna roślina. konopie potrzebują do przetrwania kilku niezbędnych składników odżywczych: azotu (N), fosforu (P) i potasu (K). Wszystkie te składniki odżywcze są równie ważne i pomagają roślinie rosnąć i kwitnąć. Z wyjątkiem roślin strączkowych, wszystkie inne rośliny nie potrafią pobierać azotu z powietrza i muszą pobierać go z gleby. Azot jest bardzo ważny dla fotosyntezy i pomaga roślinie wytwarzać energię do rozwoju wielu zdrowych liści. Większość nawozów stosowanych w fazie wegetacji roślin ma wyższe stężenie azotu.

Z kolei fosfor pomaga roślinom rozwinąć silny, zdrowy system korzeniowy. Również rośliny kwitnące odnoszą korzyści z wyższych stężeń fosforu. Fosfor jest też ważny dla młodych roślin, które dopiero rozwijają swój system korzeniowy. Podobnie jak azot, potas jest niezwykle ważny dla fotosyntezy i produkcji białek roślinnych. Zdrowe spożycie potasu jest również ważne dla wsparcia systemu odpornościowego roślin.

Jeśli kiedykolwiek pracowałeś z zakupionymi nawozami odżywczymi, zauważyłeś, że różne produkty mają różne proporcje NPK. Składniki odżywcze dla sadzonek/klonów są zazwyczaj bardzo łagodne, ponieważ te młode rośliny są bardzo wrażliwe. Z kolei nawozy przeznaczone dla wzrostu zawierają zwykle większe stężenie azotu, podczas gdy nawozy do kwitnienia są zwykle bogate w fosfor, który wspomaga wzrost dużych, zdrowych kwiatów.

Stworzenie Idealnego Nawozu Dla Roślin Marihuany Jest Bardzo Łatwe

Oczywiście, wytwarzanie własnego nawozu może okazać się wyzwaniem, ale tak naprawdę to wcale nie jest trudne. Azot, potas i fosfor można znaleźć we wszelkiego rodzaju resztkach jedzenia i naturalnych składnikach, które prawdopodobnie masz w swojej kuchni.

Aby stworzyć własną, bogatą w składniki odżywcze glebę w domu, należy rozpocząć kompostowanie. Kompostowanie jest jedną z tych rzeczy, których wielu hodowców nie chce robić, ponieważ uważają, że jest to skomplikowane, śmierdzące, niechlujne i zajmuje zbyt wiele czasu. Ale kompostowanie może być naprawdę bardzo proste.

W rzeczywistości możesz zacząć kompostować nawet już dziś. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to sucha ziemia lub suche ścinki z ogrodu (jeśli go masz) i pojemnik na kompost (można go dostać w sklepie bądź też zrobić samemu).

Gdy masz już pojemnik na swój kompost, najpierw umieść w nim materiały suche, a następnie materiały mokre (takie jak odpady spożywcze, fusy z kawy, z herbaty, itp.)

Wielki sekret kompostowania jest następujący: Twoja mieszanka kompostowa nie powinna być ani zbyt sucha, ani zbyt mokra. Regularnie sprawdzaj kompost i podlewaj go (jeśli jest zbyt suchy) lub dodawaj więcej suchego materiału (jeśli mieszanka jest zbyt mokra).

Z czasem mikroby zawarte w kompoście rozłożą dodane składniki, przez co przygotują bogatą, dobrze napowietrzoną glebę dla roślin. Jeśli chcesz, do swojego kompostu możesz dodać dżdżownice aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki, ale może to być niewykonalne, jeśli masz ograniczoną przestrzeń lub mieszkasz w małym mieszkaniu.

Twój kompost otrzymuje swoje składniki odżywcze z dodawanych przez Ciebie składników. Jeśli nie podoba Ci się pomysł kompostowania, możesz również dodać go bezpośrednio do gleby swoich roślin, ale pamiętaj, że proces rozkładu składników odżywczych potrwa dłużej.

Powinieneś także wiedzieć, jakich naturalnych składników możesz użyć do nawożenia swoich roślin konopi, które prawdopodobnie masz w domu.

8 Składników Idealnego Nawozu

1. Fusy z Kawy

Fusy z kawy doskonale nadają się do kompostowania. Łatwo się rozkładają i zawierają wszystkie 3 podstawowe składniki potrzebne do uprawy wspaniałych roślin konopi. Są one szczególnie bogate w azot, ale zawierają również dużą ilość potasu i fosforu.

2. Skórki Bananów

Skórki bananów są bogate w fosfor i potas. Zawierają one również wapń i wiele innych minerałów, które mogą pomóc wzbogacić glebę i przynieść korzyści roślinom.

3. Aquafaba

Aquafaba to woda po gotowaniu roślin strączkowych. Można ją też znaleźć w puszkach bądź słoikach z gotowaną ciecierzycą, soczewicą, fasolą i wieloma innymi produktami. Aquafaba jest wspaniałym źródłem potasu (podobnie jak sama fasola/ciecierzyca). Możesz wlać ją bezpośrednio do doniczek, albo jeszcze lepiej, użyj jej do nawilżenia kompostu, jeśli ten wyschnie.

4. Woda Po Gotowaniu Warzyw

Mętna woda po gotowaniu warzyw nie musi lądować w kanale. Następnym razem, gdy będziesz odcedzać ugotowane rośliny, podlej tą wodą rośliny, zamiast wylewać jej do zlewu. Kiedy gotujesz warzywa, wiele z ich składników odżywczych jest wypłukiwanych do wody, skąd łatwo mogą być wchłaniane przez rośliny, jeśli je nią podlejesz. Składniki odżywcze w wodzie różnią się w zależności od tego, jakie warzywa gotujesz. W wodzie do gotowania znajdziemy przede wszystkim potas, wapń, żelazo i inne składniki odżywcze. Pamiętaj, aby pozwolić wodzie ostygnąć przed podaniem jej roślinom.

5. Mocz

Może to zabrzmieć trochę obrzydliwie, ale ludzki mocz jest jednym z najlepszych nawozów dla twoich roślin konopi, ponieważ jest szczególnie bogaty w azot. Jeśli chcesz karmić swoje rośliny moczem, musisz go najpierw rozcieńczyć wodą i nie rozpylaj go bezpośrednio na liście roślin, ponieważ wysokie stężenie azotu może być szkodliwe dla liści i łodyg i je spalić.

6. Skórki Cytrusów

Podobnie jak większość skórek owoców, skórki cytrusów są doskonałym naturalnym nawozem dla roślin. Są bogate w azot, potas i fosfor, co oznacza, że stanowią wszechstronny nawóz dla kompostu lub gleby Twoich roślin. Skórki cytrusów pomagają również w walce ze szkodnikami, co może chronić rośliny konopi przed roztoczami lub innymi szkodliwymi drapieżnikami.

7. Skorupki Jajek

Skorupki jaj są bogate w wapń. I chociaż nie jest to najważniejszy składnik odżywczy roślin, wapń pomaga roślinom w tworzeniu silnych ścian komórkowych. Należy pamiętać, że rozkład skorupek jaj wymaga trochę czasu, więc najlepiej jest umieścić je w kompoście, a nie bezpośrednio w glebie roślin.

8. Zioła

Każda kombinacja roślin zielnych stanowi doskonały nawóz. Pokrzywy, na przykład, są nieprzyjemne w kontakcie z ludzką skórą, ale z pokrzyw można nie tylko przyrządzić wspaniałą herbatę, ale także wykorzystać je do produkcji nawozu, ponieważ są one znanym, całkiem dobrym magazynem składników odżywczych. Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć trochę pokrzywy, żywokostu lub krwawnika i umieścić je w dość szczelnym pojemniku wypełnionym wodą i pozostawić na kilka tygodni lub miesięcy. Taka herbata kompostowa świetnie nadaje się do podlewania roślin i dostarczy im wielu niezbędnych składników odżywczych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com