Niedobory w Uprawie Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

W większości przypadków podstawowym problemem w uprawie konopi indyjskich są niedobory makro i mikro elementów. Niedobory powodują że rośliny słabo rosną, mają żółtawy kolor. W pierwszej fazie rozwoju rośliny najważniejszym związkiem jest azot, który jest głównym składnikiem chlorofilu oraz głównym składnikiem aminokwasów, DNA i RNA. Dlatego odsyłamy do artykułu, gdzie przeczytasz dokładnie o objawach niedobory azotu: Niedobory azotu w uprawie cannabis.

Kolejnym ważnym składnikiem odżywczym dla roślin jest manganu, który odpowiada za podstawowo liczne procesy w całym cyklu życia roślin. Jest również odpowiedzialny za fotosyntezę. Nie będziemy się rozpisywali o co dokładnie chodzi z tym ważnym związkiem, ale odsyłamy do artykułu: Niedobory manganu w uprawie marihuany. Z którego dowiesz się wszystkiego dokładnie.

A teraz kolejny ważny pierwiastek, który ma wpływ na uprawę konopi. Jest nim cynk. Podobnie jak w przypadku azotu rośliny w których występuje niedobór cynku wyglądają po prostu niezdrowo. Liście są żółte, a z czasem końcówki stają się brązowe i zawijają się. Niedobór cynku blokuje również przyswajanie przez roślinę innych substancji odżywczych, dlatego jest tak ważny. Pełny artykuł znajdziesz tutaj: Niedobory cynku w uprawie roślin cannabis.

A teraz niedobory wapnia, który ma wpływ na zbiory, plon, wielkość itp.
Wapń u ludzi jest budulcem kości, odpowiada za naprawę uszkodzonych tkanek i kości. Podobnie jest u roślin, wapń odpowiada za budowę struktury roślin, buduje ściany komórkowe a co za tym idzie ma ogólny wpływ na wielkość rośliny. Jeśli chcesz mieć duże, dorodne rośliny konopi to musisz koniecznie sobie przyswoić temat niedoborów wapnia: Niedobór wapnia w uprawie marihuany.

Opiszemy tutaj jeszcze jeden bardzo ciekawy niedobór, o którym mogłeś nie słyszeć do tej pory, mianowicie niedobór molibdenu. Ciekawa nazwa, a co się za nią kryje? objawy podobne jak przy innych niedoborach. Zmiany ubarwienia liści, dokładnie końcówki stają się pomarańczowe-różowawo-czerwone. Niedobór molibdenu wynika z niskiego poziomu pH. Pełny opis tego niedoboru znajdziesz pod artykułem: Niedobór molibdenu w roślinach cannabis.

Kolejnymi niedoborami są: fosfor i potas, które są równie ważne zwłaszcza w fazie kwitnienia roślin konopi, która w tym czasie potrzebuje więcej fosforu i potasu. Objawy niedoboru fosforu to ciemnienie liści aż w pewnym momencie pojawia się fioletowo-niebieskie plamy. Zaś niedobór potasu objawia się dziwnym wzrostem rośliny, staje się wysoka i rzadka, aż zaczynają obumierać liście oraz zaczynają się pojawiać czerwone i żółte plamy. W artykule: pod tytułem: Problemy Żywieniowe Przy Uprawie Marihuany i Ich Rozwiązania, przeczytasz dokładnie o niedoborach tych pierwiastków.

Artykuł ten jak widać powstał na bazie innych artykułów do których daliśmy odnośniki. Mamy nadzieję że będzie pomocny dla przyszłych growerów. Pamiętaj że uprawa konopi indyjskich w Polsce jest zabroniona. Możesz to robić jedynie w kraju w którym jest to legalne.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com