Suszenie Roślin Konopi w Boxie

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Kiedy nasza uprawa znajduje się w domu, czyli uprawiamy nasze rośliny konopi indoor. Najczęściej w namiocie uprawowym zwanym fachowo boxem, to możemy tego samego boxa wykorzystać również do suszenia naszych plonów.

W artykule: Zbiory i Suszenie w Uprawie Konopi Indyjskich zostało dokładnie opisane, w jaki sposób suszy się plony. Można wykorzystać te informacje, ale jak już wspomnieliśmy jeżeli grower uprawiał konopie w systemie indoor, najlepszym wyborem będzie wykorzystanie do suszenia boxa do uprawy, w którym ma zamontowaną odpowiednią wentylację, filtry i nie będzie musiał walczyć z uporczywym zapachem suszonego ziela.

W zasadzie w metodach suszenia nic się nie zmienia, poza tym, że nie suszy się roślin w szopie, a w boxie. Można porozkładać plon na jakiejś siatce bądź rożnie od grilla albo powiesić go w boxie i uruchomić wentylację. Krzaczki trzyma się tak od tygodnia do trzech tygodni, cały czas sprawdzając, czy już wyschły.

Kiedy rośliny będą już w pełni wysuszone, to powinny przejść tak zwany „test trzasku”. W tym teście chodzi o to że w pełni wysuszone łodygi w momencie zginania powinny się złamać (strzelić), a jeśli nie są dobrze wysuszone to będą się wyginały a nie łamały.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com