Uprawa Konopi, Marihuany Indoor – Krok po Kroku

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

W tym artykule opisze co jest potrzebne w uprawie marihuany wewnątrz. Poznasz tutaj sprzęt oraz akcesoria takie jak odżywki czy nawet same nasiona marihuany, które można zastosować w uprawie indoor. Postaram się to przedstawić krok po kroku. Z informacji tu zawartych mogą korzystać jedynie osoby posiadające specjalne uprawnienia do eksperymentów naukowych oraz osoby uprawiające konopie w krajach, gdzie prawo na to zezwala. W innych wypadkach artykuł ten służy jedynie celom informacyjnym. Mogą z niego skorzystać służby bezpieczeństwa zwalczające nielegalne uprawy.

Sprzęt do Uprawy Konopi Indyjskich w Pomieszczeniu.

Grower mieszkający w kraju, gdzie uprawa jest legalna wie, co jest najważniejsze przy konstrukcji i projektowaniu boxa. W obecnych latach hodowcy mają sprzęt gotowy do montażu. Wiedzą, że w growboxie wentylatory muszą być ustawione w taki sposób, by powietrze przepływało od dołu w górę, wyciągając ciepło lamp na zewnątrz, i by w środku nie tworzyły się „hot spoty”. Wiedzą, że HPS bądź MH muszą być wychładzane.

Tak wygląda przykładowy zestaw gotowy do instalacji:

Growbox oraz akcesoria gotowe do zainstalowania. Od lewej: namiot czyli growbox. Od Prawej: linki do podwieszenia lampy, lampa HPS Cooltube, układ zasilający lampy, timer, żarówka HPS i poniżej system wentylacyjny z filtrem węglowym.

Kiedy zestaw zostanie złożony, można rozpocząć uprawę.

Przykładowy growbox może wyglądać tak:

W tym gotowym namiocie uprawowym konopie jak widać rosną bardzo dobrze.

Zdjęcie to pochodzi z domowej uprawy w Hiszpanii, gdzie uprawa w zaciszu domowym jest tolerowana i nie ponosi się z tego tytułu żadnych konsekwencji prawnych. Hodowcy o wieloletnim stażu, specjaliści, zawodowcy w uprawie indoor wykorzystują właśnie takie namioty do swoich upraw.

Robimy Zakupy, Co Należy Kupić Żeby Rozpocząć Uprawę.

Ludzie decydują się na uprawę konopi głównie dlatego, bo lubią sobie czasami zapalić wieczorkiem, relaksując się po ciężkim dniu pracy. Jeśli chodzi o odmiany marihuany to jedni wolą uspokajające indici a inni pobudzające sativy, lub też umiarkowane szczepy konopi z hajem pośrednim. Własna uprawa ma swoje zalety, jak to mówią: „wiesz co palisz”. Ludzie sprzedający trawkę idą zwykle po najmniejszej linii oporu, sprzedając czasami byle co. A osoby mające własne uprawy mogą sięgnąć po rozkoszne konopie z najwyższej półki.

Zwykle gdy ktoś raz rozpocznie swoją przygodę z uprawą, zafascynuje się tym do reszty i robi to już zawsze. Pamiętając przy tym żeby się nie wychylać i nie bawić w dilerkę. Człowiek, który ma dobrą pracę i wspaniałą rodzinę, nie powinien się pchać w handel marihuaną czy innymi narkotykami bo prędzej czy później źle się to skończy.

OK, dosyć tego bajdurzenia przechodzimy do konkretów. A więc co wybrać żeby uprawa się udała, podaję przykład.

Najpierw kupujemy odpowiednie nasiona konopi, które dostaniemy w zaufanym sklepie internetowym:

  • 3x nasiona odmiany: Euforia produkcji Dutch Passion. Jest to pobudzająca sativa więc będzie bardzo dobra na spacery.
  • 3x nasiona odmiany: Strong Berry produkcji Akseeds. Jest to bardzo mocna indica, która idealnie się przyda na wieczorne seanse telewizyjne.
  • 3x nasiona odmiany: K-Train produkcji Green House Seeds. Jest to odmiana pośrednia, czyli 50% indici oraz 50% sativy.

Teraz odpowiedni sprzęt:

  • Namiot: Homebox XXL (240x120x200).
  • Oświetlenie: 2 x lampy HPS: na fazę wzrostu żarówki: 400W, na kwitnienie: 600W.
  • Wentylacja: 550 m3/h.
  • Filtr Węglowy Aktywowany: Szwajcarskiej firmy Le Filtre.
  • Tłumik Akustyczny wyciszający wentylację.
  • Nawilżacz + Jonizator.
  • Dwa wiatraki mieszające.
  • Ziemia Canna Professional + Perlit.

Teraz zaopatrujemy się w odżywki, nawozy:

Zestaw z serii Bio Canna w pełni organiczne odżywki, przez wielu growerów uważane za najlepsze na rynku. Dzięki nimi uzyskamy lepszy smak, gdyż nasze rośliny nie będą karmione chemią. W skład zestawu wchodzą: Cannazyme, Bio Vega, Bio Flores, Canna BioBoost, Canna PK13/14.

Do tego można dodać kilka suplementów zapasowych, które dojemy tylko sporadycznie:

  • Supervit HESI.
  • B52 Adv. Nutrients.
  • HESI Complete soil food na okres wegetatywny.
  • HESI Fosfor +.

Box ustawiamy w naszym domu w dyskretnym miejscu z dala od dzieci, może to być piwnica, którą zamykamy na klucz.

Tak jak już było wspomniane, w pierwszym rzędzie został zakupiony Homebox XXL, a następnie cały potrzebny osprzęt do uprawy. W tym oświetlenie z odbłyśnikiem, w których zostały zainstalowane żarówki typu HPS (firmy SUN MASTER DUALSPECTRUM, czyli takie z podwójnym spectrum, które mogą być stosowane zarówno na okres wegetacji, jak i na okres kwitnienia).

Wszystko to zostało podpięte pod balasty cyfrowe firmy LUMATEK, są to zasilacze o regulowanych parametrach, można przełączać pomiędzy 350W, 400W, 600W, jest jeszcze opcja Super Lumen, po przełączeniu z 600W na „Superlimen” widać jeszcze delikatniejszą różnicę w oświetleniu – światło jest ostrzejsze. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo można wedle uznania oraz uwzględniając stadium rozwoju roślin, regulować natężenie światła. Dodam jeszcze, iż pod sufitem boxa można zainstalować 40-watową świetlówkę „Repti Glo” typu UVB 10.0 na regulowanych rolkach oraz 2x żarówki UVB 5.0, które w ostatniej fazie kwitnienia (ostatnie 3-4 tygodnie) zapala się na godzinę dziennie, a rośliny odwzajemniają się syto oblanymi żywicą topami.

Kilka Słów o Wentylacji.

Wentylację należy tak zaprojektować, aby uzyskać nieco zapasu w mocy i by nie pracowała na 100% wydajności. Dlatego najlepiej zdecydować się na podłączenie wszystkiego do regulatora obrotów wentylacji, dzięki czemu przez całość uprawy wentylacja będzie pracowała na 50% mocy (jedynie podczas suszenia zwiększa się moc do 90%).

Wszystkie dane o sprzęcie do wentylacji znajdziesz powyżej, dodać mogę, że całość (filtr + wentylator + tłumik) można podpiąć do rury wentylacyjnej odpowiadającej średnicy wentylatora i tłumika, czyli fi 160 (kupując całość wentylacji, należy wybrać wszystko pod fi 160, ponieważ wentylator miał taką średnicę, a nie bawić się w jakiegoś typu reduktory). Rura, którą wszystko można doprowadzić, to specjalna rura wyciszająca szumy tłoczonego powietrza (trójwarstwowa ze środkową warstwą z wełny mineralnej). Rura jest podłączona do kratki wentylacyjnej na stałe, więc przefiltrowane powietrze tłoczone jest na zewnątrz domu. Najlepiej zainwestować w ten typ rur oraz tłumik akustyczny, ponieważ wtedy w domu będzie kompletnie cicho. Co do pomieszczenia – cały pokój, w którym będzie znajdował się namiot, zabezpieczyć należy specjalnym tworzywem odbijającym ciepło, które stosuje się za grzejnikami w domach, głównie ściany oraz po 25 cm na suficie, czyli tam, gdzie znajdują się mostki termiczne. Okno w pokoju też należy zabezpieczyć roletą oraz od środka warstwą tej folii. Można okno lekko uchylić, aby zapewnić dostęp świeżego powietrza dla roślin.

Proces Uprawy i Techniki.

Od pierwszych dni życia sadzonki są oczkiem w głowie każdego hodowcy i dba się o nie najlepiej jak się tylko potrafi, lecz nieprzesadnie, aby im nie zaszkodzić, gdyż spora część growerów, najczęściej tych początkujących, traktuje rośliny wszelkiego rodzaju suplementami, co bardzo często kończy się ich popaleniem… Przez pierwsze 2-3 tygodnie podlewa się rośliny samą wodą o odpowiednim pH, ponieważ rośliny w tym stadium pobierają z gleby wszystkie potrzebne składniki, więc nie ma potrzeby dostarczać im nic dodatkowo, chyba że roślina wykazuje jakieś niedobory. Ale przy obecnie dostępnych profesjonalnych podłożach do uprawy zdarza się to bardzo rzadko.

W growboxe okres wegetacyjny, w którym rośliny oświetlane są w cyklu 18/6, trwa średnio 2-3 tygodnie. Po tym okresie zmienia się cykl oświetlenia na 12/12 i zaczyna się kwitnienie, czyli to, co najbardziej kocha każdy grower. Podczas okresu kwitnienia poza zmianą cyklu naświetlania, zmienia się żarówki HPS na mocniejsze, czyli wyżej wspomniane 600W. Oczywiście dochodzą do tego odżywki wspomagające kwitnienie, zawierające niezbędne dla roślin składniki, głównie potas i fosfor. Stosować można również różnego rodzaju stymulatory, witaminy i minerały. Dodam również, iż stosować suplementy należy do mniej więcej 2 tygodni przed ścinką, w ostatnim okresie rośliny przechodzą tzw. flushing, czyli przepłukiwanie czystą wodą. Jest to bardzo ważne, ponieważ rośliny faszerowane do ostatniego dnia suplementami smakują źle, zresztą każdy smakosz to potwierdzi.

Po ścince rośliny trafiają na okres 7-10 dni do ciemnego, dobrze wentylowanego boxa, gdzie schną. Po takim wysuszeniu lądują w szklanych słoikach, gdzie przez około trzy tygodnie odbywa się curring. Proces ten zwiększa walory smakowe, jak i moc samego suszu. Często growerzy dodają do słoików skórki cytryny lub pomarańczy, aby uzyskać nietypowy smak.

Jeśli jeszcze nie znasz podstaw uprawy w tym jak wykiełkować nasiona konopi to odsyłam do artykułu: Kiełkowanie i Sadzenie Nasion Marihuany.

Kolejnym artykułem który może Ci się przydać jest: Idealna Temperatura Dla Roślin Marihuany.

Bardzo ważną kwestią w uprawie roślin konopi indyjskich jest ich trenowanie. Zwiększa to znacząco plon. Odsyłam do całej serii artykułów na innym blogu: Zwiększenie Plonu. Znajdziesz tam wszystko o technikach: Screen of Green (ScrOG), Sea Of Green (SOG), Lollipopping, Super Cropping.

Profesjonalni growerzy stosują na swoich plantacjach CO2, czyli dwutlenek węgla, który bardzo dobrze wpływa na wzrost roślin. Więcej informacji na temat wykorzystania w uprawie CO2 znajdziesz tutaj: Zaopatrywanie Uprawy Indoor w CO₂.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com