Uprawa Roślin Konopi a Ślimaki

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Jak Uchronić Rośliny Konopi Przed Ślimakami?

Uprawa marihuany na zewnątrz ma wiele zalet. Duża ilość miejsca pozwala na uprawę gigantycznych odmian gatunku sativa i uzyskanie ogromnych plonów. Ponadto rośliny mają dostęp do naturalnego środowiska i wzrastają, gdy tylko zostaną wystawione na działanie promieni słonecznych UV.

Korzyści te nie pociągają za sobą żadnych kosztów. Jednak ogród zamieszkuje wiele stworzeń, które mają niezwykłą chęć na schrupanie liści konopi. Ślimaki to jedne z potencjalnych szkodników, które w mgnieniu oka mogą zniszczyć całą uprawę.

Ślimaki to mięczaki, które posiadają miękkie ciała, ale umięśnioną stopę, która służy im do poruszania się, a także pozostawia długi oślizgły ślad. Jest to wyraźny znak, że są one aktywne w Twoim ogrodzie.

Niektóre szkodniki tylko skubią liście, ale ślimaki w celu zaspokojenia swojego apetytu mogą całkowicie pożreć i liście i kwiaty rośliny. Utrata kilku liści to nic wielkiego. Jeśli jednak nie powstrzymasz ślimaków, mogą one wyrządzić poważne szkody w Twoim ogrodzie.

Po Czym Poznać, Że w Ogrodzie Grasują Ślimaki?

Ślimaki to jedne z większych szkodników, które sieją spustoszenie w ogrodzie. To zdecydowanie sprawia, że łatwo je zauważyć. Zazwyczaj odpoczywają one na spodniej stronie liści lub pełzają wzdłuż łodygi.

Może się jednak zdarzyć, że na roślinach widoczne są poważne uszkodzenia, jednak nie widać winowajcy. Ślimak zostawiają jednak na roślinach i wokół nich mieniący się w świetle ślad po śluzie. W zależności od pogody, na podstawie wilgotności lub suchości śladów można określić, jak dawno temu ślimaki odwiedziły Twój ogród.

Inną wyraźną oznaką obecności ślimaków są nieregularne ślady żerowania na liściach konopi. Ponieważ stworzenia te mają zgrzytający język, pozostawiają ślady przypominające pajęczą sieć. Ze względu na ich niesamowity apetyt, ślady żerowania można znaleźć na całej roślinie, od korzeni po najwyższe liście.

Ślimaki są szczególnie aktywne w ciemności i przy wilgotnej pogodzie. Jeśli uważasz, że masz do czynienia ze ślimakami i chcesz je zobaczyć na własne oczy, aby mieć pewność, zerknij na rośliny podczas deszczu bądź po zachodzie słońca.

Jak Pozbyć Się Ślimaków?

Jeśli zauważysz, że masz do czynienia ze ślimakami w swoim ogrodzie, to najwyższy czas, aby zacząć działać.
Jedną z opcji, którą zdecydowanie odradzamy, jest użycie środków chemicznych. Plantatorzy, którym zależy na ekologicznej uprawie z pewnością wybiorą inny sposób na pozbycie się ślimaków z ogrodu. Syntetyczne środki chemiczne mogą powodować szkody dla środowiska i przyrody, potencjalnie prowadząc do zmniejszenia bioróżnorodności w ogrodzie.

Istnieje wiele innych, niesyntetycznych środków, które są skuteczne i nie szkodzą Twojemu ogrodowi.

Przyciągnij Do Ogrodu Naturalnych Wrogów Ślimaków

Tak jak ślimaki mają apetyt na Twoje rośliny konopi, tak inne zwierzęta bardzo lubią zjadać ślimaki. Przyciąganie tych drapieżników do ogrodu jest wspaniałym narzędziem kontroli, które również oszczędza Ci wiele pracy. Ropuchy, drozdy, jeże i chrząszcze naziemne z chęcią zjadają te szkodniki.

Budowanie małych schronień w ogrodzie przyciągnie ropuchy, które z wdzięcznością zamieszkają przygotowane przez Ciebie schronienie przed światłem słonecznym w ciągu dnia. Takie schronienie jest proste i bardzo tanie w wykonaniu. Za niewielkie pieniądze możesz nabyć doniczkę, którą następnie obracasz do góry nogami i ustawiasz na kilku kamieniach. Żaby uwielbiają takie miejsca dające im cień.

Budowa małego oczka wodnego to kolejny dobry sposób na przyciągnięcie tych stworzeń i dodanie odrobiny charakteru do ogrodu.

Najlepszym sposobem na zaproszenie drozdów do ogrodu jest wystawienie na zewnątrz ziarna dla ptaków i resztek jedzenia. Przyciągają je również źródła wody, więc małe oczko wodne dla ptaków jest również dobrym sposobem, aby zmotywować je do odwiedzin. Cenią sobie małe schronienia i pomoce do gniazdowania: mały karmnik z pewnością zachęci je do wpadnięcia i zjedzenia kilku ślimaków.

Do swojego ogrodu możesz także przyciągnąć jeże, budując dla nich miejsce do przezimowania. Może to być mocne plastikowe lub kartonowe pudełko. Wytnij w nim otwór i wypełnij go liśćmi i słomą.

Zbuduj Bariery

Innym sposobem na trzymanie ślimaków z dala od roślin jest fizyczne uniemożliwienie im wejścia do ogrodu. Zbuduj ogrodzenie z materiałów o ostrych krawędziach, takich jak pumeks lub żwir. Ślimaki są mięczakami i na pewno nie będą chętnie pełzały po szorstkich powierzchniach.

Miedź działa również jako barykada przeciwko tym szkodnikom. Ten minerał jest wrogiem ślimaków, ponieważ reaguje z ich śluzem i psuje ich system nerwowy. Wokół roślin przymocuj miedziany drut, aby zapobiec ich zbliżaniu się do roślin.

Nastaw Pułapki

Możesz wydrążyć połówkę melona lub dowolnego owocu cytrusowego i zakopać ją w ziemi tak, aby była na poziomie gruntu. Te owoce wieczorem przyciągną ślimaki, a z rana z pewnością je jeszcze tam znajdziesz. Wystarczy usunąć ślimaki z dala od miejsca Twojej uprawy i codziennie powtarzać czynność.

Pułapki z piwem są również bardzo skuteczne w walce z tymi szkodnikami. Czy po prostu kochają dobrą imprezę, czy po prostu nie mogą oprzeć się zapachowi, w piwie z pewnością jest coś, co jest atrakcyjne dla ślimaków.

Wykop w ziemi miejsce na słoik, i w słoiku umieść odrobinę piwa, aby ślimaki do niego wpadły, ale nie utonęły. Upewnij się, że jest on w środku czysty. Codziennie rano opróżniaj słoik.

Weź Sprawy w Swoje Ręce

Ostatnim sposobem jest po prostu zakasanie rękawów i własnymi rękoma usuwanie z roślin oraz ogrodu ślimaka po ślimaku. Jeśli lubisz brudzić sobie ręce, nie brzydzisz się i masz łowczy instynkt, to możesz wziąć latarkę i w nocy wyskoczyć do ogrodu, kiedy ślimaki są najbardziej aktywne.

Regularnie obserwuj swoje rośliny i po prostu usuwaj ślimaki ręcznie, jeśli widzisz, że kłębią się one na wszystkich Twoich ulubionych roślinach.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com