Wszystkie Te Odmiany Marihuany Zostały Nazwane na Cześć Znanych Osób

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Wyobraź sobie, że świat marihuany tak bardzo cię kocha, że na twoją cześć nazwano nawet szczep tego pięknego zioła. Jak się okazuje, istnieje wielu ludzi, którzy znaleźli się na tej honorowej liście. Od muzyków, poprzez aktywistów, aż po komików. Na rynku istnieją szczepy nazwane na cześć miłośników marihuany (i nie tylko) z każdej kategorii.

Czyż nie byłoby fajnie, gdyby szczep marihuany został nazwany twoim imieniem? Takie zdarzenie świadczy o tym, że osiągnąłeś najfajniejszy status wśród celebrytów. Wyobraź sobie tych wszystkich ludzi, którzy w ręku trzymają dosłownie twoje nazwisko. Podczas gdy większość z nas może tylko o tym pomarzyć, to istnieje już dosyć pokaźna lista znanych osobowości, których imię czy nazwisko widnieje na opakowaniu odmian marihuany.

1. Snoop Dogg

Snoop Dogg jest oczywiście pierwszy na liście. Jest on obecnie prawdopodobnie najsłynniejszym palaczem marihuany na świecie. Mężczyzna ten został aresztowany w Szwecji pod zarzutem palenia trawki, codziennie śpiewa o paleniu, a nawet ma własny fantazyjny label „Leafs by Snoop”. Jednym ze szczepów, które sprzedaje jest Northern Lights. Oprócz tego Snoop Dogg OG i Snoop’s Dream zawdzięczają jemu swoją nazwę.

2. Blue Ivy Carter

Jej imię i nazwisko jest znane zapewne tylko małej garstce osób. Blue Ivy Carter jest córką Beyoncé i Jaya Z – i ma tylko 6 lat. Najwyraźniej nie musisz robić nic specjalnego, żeby mieć szczep zioła nazwany twoim imieniem. Musisz się tylko urodzić i być córką najbardziej kultowej pary muzyki pop. Blue Ivy jest najmłodsza na naszej liście i była inspiracją dla hybrydy o nazwie Blue Ivy.

3. Tiger Woods

Tego pana natomiast chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten golfista najwyraźniej nie boi się palenia trawki i bycia na highu. Tiger Woods, najsłynniejszy golfista i mistrz świata, uwielbia zioło. Po jego aresztowaniu przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu media zagrzmiały, że w momencie aresztowania Woods nie był na podwójnym, ale nawet na potrójnym gazie, ponieważ w jego krwi wykazano również wysoką dawkę THC. Choć marihuana nie czyni z ciebie strasznego kierowcy, to jednak polecamy kierować pod jej wpływem. Niemniej jednak dla Tigera się o opłaciło i stworzono na jego cześć odmianę o nazwie Tiger Woods.

4. Ed Rosenthal

Ten człowiek jest to bardzo słynna osobowość w świecie cannabisu. Ed Rosenthal był hodowcą marihuany i aktywistą, który dokonał ogromnej zmiany w ruchu legalizacyjnym w USA. Był wielokrotnie skazywany za swój aktywny udział na rzecz marihuany, ale jak na prawdziwego konsumenta przystało, zawsze znajdował jakieś wyjście. Po tym jak zaprzyjaźnił się z holenderskimi hodowcami, słusznie nazwano odmianę jego imieniem.

5. Barack Obama

Jednym z powodów, dla których Stany Zjednoczone tak bardzo kochały Baracka Obamę, było jego powiązanie z marihuaną. Przyznał się kilkakrotnie, że nie ma nic przeciwko zapaleniu jointa od czasu do czasu, i że nie sprzeciwia się legalizacji stanów mimo federalnego stanowiska. Na cześć pierwszego czarnego prezydenta USA, narodził się Obama Kush, krzyżówka Afghani i OG Kush. Może to właśnie tą odmianę paliła Malia w Lollapalooza?

6. Michka Seelinger-Chatelain

Ta kobieta walczy o wolność korzystania z roślin od ponad 40 lat i wydaje książki w języku francuskim oraz angielskim. I nic dziwnego, że ma zamiłowanie do marihuany. Napisała książki o używaniu i uprawie marihuany i została bardzo dobrą przyjaciółką holenderskich hodowców z Sensi Seeds. Sensi, na cześć jej pracy w dziedzinie marihuany, nazwało jeden ze swoich szczepów jej imieniem – Michka.

7. Jack Herer

Jack Herer to jeden z najpopularniejszych szczepów sativy w USA. Został on nazwany na cześć jednego z najbardziej wpływowych działaczy. Znany jest on z książki, którą opublikował w 1985 roku, zatytułowanej „The Emperor Wears No Clothes”. Mimo że ruch ten jest w Stanach Zjednoczonych bardzo zaawansowany, książka ta nadal ma duży wpływ na walkę o dekryminalizację.

Ponieważ Sensi Seeds lubi wysyłać ludzi na wysokie stanowiska, jednocześnie edukując opinię publiczną na temat ważnych osobistości, to właśnie oni są twórcami tego szczepu. Jack Herer stał się w miedzy czasie podstawą dla wielu innych szczepów marihuany o wspaniałych profilach genetycznych.

8. Tommy Chong

Tommy Chong to kultowa postać słynnego komediowego duetu Cheech & Chong, który zasłynął w latach 70 i 80 dzięki stand upom, nagraniom i filmom fabularnym, tematyzującym hipisowskie życie, wolną miłość, a zwłaszcza ruchy antynarkotykowe i kontrkulturowe, oraz, przede wszystkim zamiłowanie do marihuany. Kultowym klasykiem stał się film Up in Smoke. Tommy Chong jest aktorem, komikiem, muzykiem i oczywiście działaczem konopi. Ten człowiek zdecydowanie zasłużył na to, aby szczep marihuany został nazwany jego imieniem, dlatego w USA ludzie palą odmianę Chong Star.

9. Margaret Cho

Wspomnieliśmy już o wielu mężczyznach, więc czas na jakąś kobietę. Margaret Cho to słynna aktorka i komik, która stworzyła swoją własną odmianę i nazwała ją swoim imieniem i nazwiskiem. Jest ona przedsiębiorcą zajmującym się marihuaną, który uruchomiła produkję własnej linii szczepu OG Kush. W tym celu hodowcy z Bay Area of California dedykowali jej odmianę Margaret Cho-G!

10. Howard Marks

Howard Marks jest autorem książki „Mr.Nice”. To jego osobista autobiografia o tym, jak z absolwenta Oxfordu staje się jednym z największych przemytników konopi nowej ery. Za swoją zbrodnię spędził on pewien czas w więzieniu federalnym, a jego książka jest bestsellerem. Niestety, Howard Marks zmarł w 2016 roku, ale zanim to nastąpiło, Sensi Seeds nazwało jeden ze swoich szczepów na jego cześć. Tym sposobem możemy dziś się cieszyć odmianą Mr. Nice.

11. Michael Phelps

Czy wszyscy pamiętają tego amerykańskiego pływaka olimpijskiego, który został niemalże zmiażdżony przez media jednym zdjęciem, na którym palił bonga? Dla wielu konsumentów może to być pocieszające wiedzieć, że olimpijski pływak z 18 złotymi medalami lubi też czasem zapalić trawkę. To znak, że każdy z nas może dokonać wielkich rzeczy. Jest na to szczep o nazwie Michael Phelps OG. Ten szczep nosi jedną z piękniejszych genetyk OG Kush.

12. Stevie Wonder

Kto nie lubi sobie zapalić, a potem spędzać czas słuchając relaksujących piosenek Steviego Wondera? Prawdopodobnie jest on jednym z największych muzyków naszych czasów i wiele wie o relaksie. Hybrydowa odmiana o nazwie Stevie Wonder została stworzona w Colorado i jest krzyżówką kilku szczepów, a jednym z nich jest słynny Trainwreck!

13. Eagle Bill Amato

Eagle Bill Amato był również znany jako Frank William Wood. Ten człowiek należał do plemion Cherokee w Ameryce Północnej i był lekarzem specjalizującym się w dziedzinie marihuany. To właśnie dzięki niemu waporyzator stał się jednym z najbardziej popularnych sposobów konsumowania, szczególnie dla pacjentów leczących się marihuaną. Sensi Seeds jest twórcą kolejnego szczepu stworzonego na cześć działacza konopi o nazwie Eagle Bill.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com