Wzrost i Kwitnienie w Uprawie Marihuany, Konopi

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Cykle wzrostu i kwitnienia podczas uprawy konopi indyjskich, zwanej marihuaną.

Ogólny wzrost roślin i ich kwitnienie zależy od odmiany. W Europejskim klimacie umiarkowanym zaczyna się w kwietniu (można również wysadzać rośliny w maju a nawet w połowie czerwca), a kończy się w zależności od odmiany, zwykle w połowie lub na koniec października, kiedy długość dnia (nasłonecznienie) trwa ok. 14 godzin, lub w przypadku później zakwitających odmian, kiedy długość dnia wynosi ok. 12 godzin.

1. Wzrost wegetatywny, czyli pierwsza faza w uprawie marihuany.

Okres wzrostu wegetatywnego różni się w zależności od odmiany. Przy wilgotności 50-60%, temperaturze 25’C i długości dnia 15 godzin roślina potrafi podwoić swoją wysokość w ciągu miesiąca. Wzrost wegetatywny powoduje rozrastanie się rośliny do góry i wszerz. Po miesiącu może mieć ona 30 cm, po dwóch miesiącach ok. 1 metra, a po trzech miesiącach nawet powyżej 2 metrów. Choć trzeba dodać, że każda roślina rośnie inaczej, w zależności od jej odmiany. Później następuje wstrzymanie wzrostu, w okresie tzw. preflowering, kiedy roślina zaczyna wytwarzać pierwsze oznaki płci. Średnio ten okres trwa dwa tygodnie, po czym roślina zaczyna kwitnąć i następuje ponowny gwałtowny wzrost.

Później jest przed kwitnienie, wspomniany (preflowering). W tym okresie rośliny męskie zaczynają silnie się wydłużać w stosunku do roślin żeńskich, co jest pierwszą oznaką płci. Ale grower nie spieszy się z eliminacją tych roślin, poczeka, aż będzie pewny płci.

Faza ta trwa średnio dwa tygodnie, po czym roślina wchodzi w okres kwitnienia. Po dwóch tygodniach tego procesu będzie mógł dokładnie zaobserwować płeć roślin i wyeliminować bądź wyizolować męskie osobniki.

2. Kwitnienie, czyli druga faza w uprawie marihuany.

Proces ten rozpoczyna się w zależności od odmiany. Zwykle z początkiem września, ale są też takie odmiany, które zaczynają kwitnąć już z końcem sierpnia. W sierpniu wcześnie zakwitające odmiany reagują na zmianę długości dnia poniżej 14 godzin, później zakwitające zareagują dopiero na długość dnia poniżej 13 godzin na dobę.

Przez pierwsze tygodnie kwitnienia u roślin męskich będzie dokładnie widać formujące się potocznie zwane tak przez growerów „jajca”, u roślin żeńskich zmiany będą widoczne w późniejszym okresie. U większości odmian rośliny żeńskie pokazują pierwsze piękne kwiaty dopiero w czwartym tygodniu kwitnienia. U odmian z przewagą Indica będzie to okres krótszy i będą tworzyły bardziej zbite topy, natomiast u odmian Sativa z uwagi na ich długie zakwitanie kwiaty będą widoczne w późniejszym okresie.

Odmiany Sativa zaczynają kwitnąć wcześniej i dojrzewają w okresie 10-13 tygodni do zbiorów, natomiast Indica zakwita później, a dochodzi w ciągu 8-11 tygodni. Jeżeli grower zdecyduje się na długo kwitnącą Indicę (np. 11 tygodni), może się spodziewać, że nie zdąży ona dojrzeć przed pierwszymi przymrozkami, a wzrost rośliny zostanie wstrzymany lub po prostu ona obumrze nie w pełni rozwinięta.

Jeśli odmiana będzie odpowiednia to końcowym etapem uprawy będzie dojrzewanie, które następuje wraz z końcem kwitnienia i w zależności od odmiany – każda dochodzi w innym czasie. Podczas wybierania nasion marihuany grower zawsze zwraca na to uwagę.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com