Zagrożenia w Uprawie Konopi Indyjskich, Szkodniki, Zwalczanie

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Drapieżniki i szkodniki zawsze są problemem. Zostanie tu opisanych kilka z tych, z którymi hodowcy mogą się zetknąć podczas uprawy swoich konopi indyjskich, oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

Informacje na temat pestycydów, które są niezbędne do zwalczanie szkodników.

Pestycydy to środki ochrony roślin, które zabezpieczają je przed atakiem i niszczeniem przez szkodniki. Pestycydy to rakotwórcze środki chemiczne, które raczej nie są ulubieńcami zatwardziałych zwolenników naturalnych form uprawy marihuany, ale niestety tylko one działają. Grower pamięta, żeby używać tylko pestycydów oznaczonych informacją: „Do spożycia”. Pamięta, że to jego kwiaty i może przez nie trafić do szpitala. Przeznaczone do spożycia środki ochrony roślin są relatywnie bezpieczne i można je znaleźć na wszystkich kupowanych owocach i warzywach w supermarketach.

Należy więc dokładnie studiować informacje dołączone do opakowania bądź skonsultować się z innym hodowcom lub sprzedawcą w sklepie ogrodniczym, gdyż każdy pestycyd niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu człowieka. Proste.

Jakie drapieżniki zagrażają twojej uprawie marihuany?

Sarny

Grower wie, że upodobały sobie konopie w całości, a jeżeli coś mu zostawią, to na pewno nie kwiaty. Saren jest mnóstwo i hodowca musi się przed nimi zabezpieczyć. Nie wiadomo, czemu z setek krzaków wokoło wybierają zwykle akurat konopie. Może z tych samych powodów, co ludzie? Jak je zatem odstraszyć? Oto kilka sprawdzonych przez growerów metod:

Mydło – Można pokruszyć mydło na płatki i rozrzucić wokół poletka. Intensywny zapach mydła i chemii skutecznie odstraszy zwierzęta. Ale trzeba powtarzać tę czynność przynajmniej co dwa tygodnie i po każdych opadach.

Zapach ludzi – Sarny nie lubią ludzi i uciekają z miejsc, gdzie wyczują ich zapach. Najprostszy dla growera sposób to zostawiać ślady swego moczu wokoło poletka za każdym razem, kiedy się tam wybierze. Może również zostawić na miejscu swoje odchody. Rolnicy często przywożą na miejsce mocz w kilku butelkach i rozlewają go podczas kontroli uprawy.

Ogrodzenie – Grower może zrobić płotek wokół plantacji, tak by głodna sarna się tam nie dostała. Może być wykonany ze zwykłego drutu albo sznura, najlepiej jednak sprawdza się drut kolczasty. Rozwija się go wokół roślin, w odległości co najmniej metra od każdej i do wysokości dwóch metrów. To powinno wystarczyć, by do uprawy nie zbliżały się zwierzęta.

Bobry

Również mogą zaszkodzić uprawie, poodgryzać rośliny i zostawić hodowcę z niczym. Podobnie jak w przypadku saren mocz lub ogrodzenie powinno wystarczyć.

Króliki

Podobnie jak sarny i bobry sprawdzonymi środkami są mocz i ogrodzenie, gęste i niskie. Króliki potrafią porcjami wyjadać plantację i w kilka dni załatwić wszystkie rośliny.

Krety

Grower znajduje najbliższy kopiec kreta i aplikuje do otworu albo wokół kopca preparat zawierający chloryny. To odstraszy krety. W sklepach ogrodniczych znajdują się środki na krety, hodowca na pewno się w nie zaopatrzy.

Kolejnym zagrożeniem dla naszej uprawy są szkodniki.

Przeciw szkodnikom można stosować różne preparaty dostępne w każdym sklepie ogrodniczym. Lub zrobić domowymi metodami różne roztwory, które również zwalczą szkodniki.

Koniki polne

Potrafią zajść hodowcom za skórę. Grower powinien zaopatrzyć się w środek owadobójczy i spryskać nim rośliny. To powinno odstraszyć również inne owady.

Gąsienice i larwy

W sklepach znajdują się środki odstraszające te szkodniki. Są dostępne w każdym ogrodniczym, zazwyczaj bywają naprawdę skuteczne.

Mączlik

Małe larwy pokryte woskowymi białymi nićmi, osiadające na dolnej stronie liści. Zwalcza się je poprzez opryskiwanie cztery-pięć razy rośliny specjalnymi insektycydami w odstępach tygodniowych. Można użyć również roztworu szarego mydła i spryskiwać rośliny cztery-pięć razy w odstępach pięciodniowych. Dolne strony liści muszą być całkowicie zwilżone. Po użyciu roztworu z mydła grower dokładnie spłukuje roślinę, ale dopiero kiedy już wyschnie, po ok. 15 minutach.

Mszyce

Podobnie jak mączlik są to czarne szkodniki pokrywające całe rośliny. Likwiduje się je insektycydami lub roztworem szarego mydła, spryskując kilkukrotnie w odstępach tygodniowych.

Ślimaki

Wokoło rośliny sypie się zakole z soli kuchennej, a pół metra od niego kolejne. Sól jest zabójcza dla ślimaków.

Roztocza

Postępowanie jak w przypadku mączlika.

Termity

Nie lubią wody. Można zlać roślinę wodą lub zlikwidować je środkiem na insekty.

Mrówki

Można usunąć je kwasem borowym lub pestycydem zwalczającym kolonie mrówek.

Grzyby i pleśnie

Aby zapobiec pojawieniu się grzybów i pleśni, można stosować pestycydy przeciwgrzybiczne. Przy uprawie outdoor w zimnych klimatach, należy stosować takie preparaty profilaktycznie już z początkiem września. Należy to robić zanim rośliny zostaną zaatakowane przez grzyby i pleśnie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com