Zmaksymalizowanie Światła w Pomieszczeniu do Uprawy

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Trzy Najlepsze Materiały Do Refleksji Światła w Growroomie

Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że każda roślina, w tym konopie, potrzebuje światła, aby rosnąć. To światło napędza również rozwój Twoich cennych kwiatów, poprawia ich moc oraz wydajność.

Uprawiane na zewnątrz rośliny są zdane na łaskę i niełaskę naturalnego natężenia i czasu działania słońca. W growboxie natomiast czy też w growroomie mamy znacznie większy zakres manipulacji światłem. Dobrze przygotowany growbox i growroom przy użyciu odpowiednich materiałów odblaskowych może zwiększyć dostępność światła dla roślin nawet o 30%.

Więcej Światła To Większe Kwiaty

Oprócz typowych wymagań dotyczących wyboru odmiany, składników odżywczych, właściwego przepływu powietrza i odpowiedniego ciepła, światło jest jednym z najważniejszych elementów w utrzymaniu zdrowej i dobrze rozwijającej się rośliny konopi.

Przyzwoite oświetlenie to tylko połowa sukcesu; odpowiednie pokrycie światłem i jego natężenie jest często trudne do osiągnięcia bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wysokiej jakości lampy są nie tylko bardzo drogie w zakupie, ale również w eksploatacji.

Budżet może się różnić (obojętnie czy jesteś początkującym czy doświadczonym hodowcą), ale niezależnie od ograniczeń, inwestowanie w wysokiej jakości materiał odblaskowy może dać ci ogromne długoterminowe korzyści i wyższy zwrot z inwestycji niż po prostu zainstalowanie większej ilości świateł.

Dlaczego Tak Ważnym Jest Przygotowanie Growroomu

Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie będziesz uprawiać i jak to się przekłada na odpowiednią konfigurację, zanim rozpoczniesz swoją przygodę z uprawą. Pozwala to zaoszczędzić cenne roboczogodziny, nie wspominając o pieniądzach, które można zaoszczędzić dzięki odpowiednim przygotowaniom.

Jeśli chodzi o jak najlepsze wyłożenie obszaru uprawowego materiałami odblaskowymi, grow box oferuje realne rozwiązanie wszelkich trudności, jakie możecie napotkać. Wysokiej jakości grow box jest już wyłożony odpowiednim materiałem odblaskowym.

Jeśli jednak chcesz uprawiać w całym pomieszczeniu, kluczowe jest przygotowanie ścian. Tutaj omawiamy trzy najlepsze opcje jakie istnieją, jeśli chodzi o wykorzystanie materiału odblaskowego w swoim growroomie.

1. Folia Mylarowa Diamond Mylar

90–95% Refleksyjności

Istnieją dwie wersje Mylaru: wzorzysta i Diamond. Diamond jest zdecydowanie lepsza. Teksturowana powierzchnia zapewnia lepsze odbicie światła i jest mniej podatna na zarysowania lub pęknięcia, zwłaszcza gdy folia jest przyklejona do ścian.

Folia Mylar może być również sprzedawana pod nazwą Foylon. Ta ostatnia jest nieco bardziej wytrzymała i zawiera również folię antydetekcyjną C3. Foylon jest wersją odporną na podczerwień, która może utrzymać więcej ciepła.

Obie wersje są bardzo wydajne i zapewniają jedne z najlepszych odblasków, jakie można uzyskać. Zwykła folia Mylar jest dostępna w grubości 1 lub 2 mm. Lepiej zdecydować się na grubościenną, bardziej wytrzymałą wersję.

2. Czarno-Biała Folia Poly Panda

85–95% Refleksyjności

Tańszą opcją niż folia Mylar, ale z podobnym odbiciem światła, jest plastikowa, czarno-biała folia poly panda. Jej nazwa wywodzi się od czarnego koloru po jednej stronie i białego po drugiej. Biały powinien być zawsze skierowany do wewnątrz (tj. w kierunku roślin konopi), podczas gdy czarny zapobiega przedostawaniu się obcego światła do środka pomieszczenia lub growboxa.

Folia Panda może być mocowana za pomocą zszywek, gwoździ lub taśmy klejącej. Jedynym problemem z tym materiałem jest to, że jest to plastik. Oznacza to, że jeśli zostanie umieszczony zbyt blisko lamp, może się stopić a nawet zapalić i spowodować pożar.

3. Biała Lateksowa Matowa Farba Do Ścian

80–90% Refleksyjności

Najmniej odblaskowy z całej trójki, ale wciąż doskonały wybór. Farba lateksowa ma również zalety bycia najtańszym rozwiązaniem, co jest szczególnie przydatne, jeśli chcesz pokryć duży obszar uprawy i utrzymać koszty na niskim poziomie. Zawsze wybieraj matową biel zamiast błyszczącej. Pomimo swojego wyglądu, błyszczący kolor odbija mniej światła niż matowy.

Farba najlepiej sprawdza się również na gładkich powierzchniach. Jeśli twój grow box ma dużo krawędzi, nierówności lub krzywizn, wtedy czarno-biała folia lub Mylar jest lepszą opcją. Najpierw jednak, przed nałożeniem białej farby, należy zagruntować powierzchnię. Oszczędza to kilkukrotnego nakładania właściwego koloru.

Ważne Wskazówki

Bez względu na to, jaki materiał odblaskowy wybierzesz, poniższe wskazówki zapewnią równomierny i optymalny rozsył światła:

  • Unikaj zmarszczek, nierówności i zagnieceń. Mogą one skupiać światło podczas odbijania, co może uszkodzić rośliny.
  • Unikać pęknięć i dziur. Przymocowanie folii do ściany na rzepy będzie lepszą opcją niż mocowanie jej gwoździami czy zszywkami.
  • Ściany powinny być płaskie i mieć jak najmniej krzywizn. W ten sposób światło równomiernie będzie się rozprzestrzeniać bez tworzenia nadmiernie oświetlonych lub zacienionych stref. Jeśli twój grow box pozwala na to, unikaj powstawania ostrych kątów 90°. Staraj się w miarę możliwości zaokrąglać narożniki.
  • Tekstury odblaskowe z tłoczonym wykończeniem oferują absolutnie najlepsze właściwości odblaskowe.
  • Każdy materiał odblaskowy z czasem ulega zabrudzeniu, co zmniejsza wydajność! Właściwa pielęgnacja przez cały cykl życia roślin utrzymuje wysoki współczynnik odbicia światła, co sprzyja wzrostowi roślin i produkcji kwiatów.

Jakich Materiałów Nie Należy Używać

Poniższe materiały na pierwszy rzut oka mogą wydawać się być dobrym rozwiązaniem do odbijania światła, jednak lepiej ich nie używać:

  • Folia aluminiowa
  • Lustro

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com