Dyskrecja Przy Uprawie Roślin Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

9 Sposobów Na Jak Najbardziej Dyskretną Uprawę

Zachowanie dyskrecji to duży problem, z którym zmaga się znaczna większość hodowców marihuany. Podczas gdy niektórzy próbują uniknąć oczywistych problemów prawnych, inni chcą po prostu uciec od uprzedzeń, z którymi entuzjaści i plantatorzy konopi wciąż się borykają.

Ale na szczęście istnieją sposoby i środki, aby Twoja uprawa konopi była tak dyskretna, jak to tylko możliwe i przyciągała jak najmniej uwagi. Mamy dla Ciebie 9 wskazówek, jak uprawiać rośliny konopi w najbardziej dyskretny sposób i na co szczególnie należy zwracać uwagę.

1. Zminimalizuj Zapach

Silne geny marihuany wytwarzają również ostry zapach! Chociaż może lubisz zapach takich odmian jak słynny Skunk, Haze czy Kush, to jeśli chcemy, aby nasza uprawa nie przyciągała żadnej uwagi, to należy wyeliminować zapach roślin do minimum. Najłatwiejszym sposobem na to jest oczywiście dobry system wentylacyjny z odpowiednimi filtrami.

Aby upewnić się, że twój grow room jest odpowiednio wentylowany, musisz obliczyć jego objętość (wysokość x szerokość x długość), a następnie pomnożyć tę liczbę przez 0,5 m³ (metrów sześciennych na minutę). To pokaże ci, ile wymiany powietrza potrzebuje twoje pomieszczenie do uprawy, aby uniknąć wzbudzania podejrzeń sąsiadów.

Inwestycja w solidny system wentylacyjny pomoże ci zminimalizować silny zapach twojej uprawy. Zawsze utrzymuj temperaturę w swoim grow roomie poniżej 25°C, aby zapewnić, że filtry węglowe i wszystkie inne części systemu wentylacyjnego będą sprawnie działały.

Jeśli nie chcesz inwestować pieniędzy w drogi system wentylacyjny i nie planujesz uprawiać więcej niż kilka roślin, prosty wentylator domowy i kilka otwartych okien w strategicznie odpowiednich momentach powinny wystarczyć.

Rada dla hodowców outdoorowych: posadźcie swoje rośliny konopi obok roślin o silnym, nieodłącznym zapachu! Są to na przykład: lawenda, drzewa cytrusowe, rozmaryn, trawa cytrynowa, jaśmin czy gardenia.

2. Zminimalizuj Odgłosy

Jest to wskazówka dla hodowców, którzy inwestują w specjalistyczny sprzęt, taki jak systemy wentylacyjne, oświetlenie, wiele wentylatorów, systemy hydroponiczne i inne.

Zawsze należy pamiętać, że większość urządzeń działa przez wiele godzin pod rząd. I choć Ty prawdopodobnie przyzwyczaisz się do otaczającego Cię hałasu, to nie oznacza, że Twoje otoczenie też! Hałas, jaki wywołują urządzenia znajdujące się w growroomie może być uciążliwy dla sąsiadów, w wyniku czego mogą oni powiadomić policję.

Jeśli używasz wyżej wymienionych urządzeń, to najlepiej będzie jak nie będziesz uprawiał swoich roślin w dzielnicach mieszkalnych, gdzie hałas może przeszkadzać innym. Jeśli tak nie jest, powinieneś zainwestować w dobre wygłuszenie pomieszczenia.

3. Nie Zdradzaj Nikomu Swojego Hobby

Jednym z największych błędów, jaki popełniają hodowcy jest to, że chwalą się oni na prawo i lewo na czym polega ich hobby. Plotki bardzo szybko się rozchodzą i mogą bardzo łatwo dostać się do niepowołanych uszu, co może prowadzić do niepożądanych problemów. W tym przypadku milczenie zdecydowanie jest złotem.

4. Nie Handluj

Właściwie to jest to zrozumiałe samo przez siebie: jeśli nie chcesz zwrócić uwagi na swoją uprawę, to po prostu nie sprzedawaj swoich plonów. Jest to tak pożądany towar, że nim się spostrzeżesz, a każdy będzie wiedział, że go masz. Chociaż napełnienie swoich kieszeni gotówką po żniwach może być kuszące, to może szybko stać się bardzo niebezpieczne.

Jeśli mieszkasz w kraju, w którym zarówno uprawa, posiadanie, jak i handel marihuaną są nielegalne, to w przypadku, gdy zostaniesz przyłapany, grożą Ci surowe kary. Nawet w regionach, gdzie marihuana została zalegalizowana, jej niezarejestrowana sprzedaż jest karalna.

5. Nie Zaopatruj Się w Sprzęt w Miejscowym Grow Shopie

Jeśli chcesz zainwestować w sprzęt, taki jak odżywki, wentylatory, a nawet doniczki, to najlepiej nie robić tego w growshopach w Twojej okolicy, gdyż możesz tam natknąć się na kogoś, kto cię zna. Zamiast tego warto rozważyć nieco dłuższą drogę do sklepu w innym mieście. Tam prawdopodobieństwo, że natkniesz się na kogoś znajomego jest minimalne. Dobrym sposobem jest też zaopatrywanie się w kilku sklepach. Bardziej przykujesz uwagę kupując wiele rzeczy w jednym sklepie niż na odwrót.

6. Bądź Pod Każdym Względem Niezauważalny

Może się to wydawać oczywiste, ale mimo to warto o tym pamiętać: jeśli nie chcesz przyciągać niepożądanej uwagi na swoją uprawę, to upewnij się, że zawsze pozostajesz poza zasięgiem cudzego wzroku! Z pewnością każdy będzie wiedział, czym się zajmujesz, jeśli posadzisz w ogrodzie rosnącą na ponad 2 metry sativę.

Kolejną rzeczą jest fakt, że przy uprawie roślin konopi istnieje naprawdę wiele rzeczy, które mogą przyciągnąć niepożądaną uwagę: na przykład, 600W lampa do uprawy w bardzo łatwy sposób będzie przebijała swoje intensywne światło przez zasłony lub żaluzje i w ten sposób będzie przyciągała uwagę sąsiadów lub przechodniów.

Systemy wentylacyjne są nie tylko duże, ale też hałaśliwe i nieporęczne i mogą szybko przyciągnąć uwagę, zwłaszcza gdy są zainstalowane w budynku mieszkalnym lub domu.

Jeśli uprawiasz na zewnątrz, spróbuj zakamuflować swoje rośliny marihuany, utrzymując je w stosunkowo małych rozmiarach i umieszczając je obok innych roślin o podobnym wyglądzie. Należą do nich na przykład: pieprz mnisi, kenaf, maniok, Hibiscus acetosella czy drzewo koralowe.

Pamiętaj także o takich banalnych rzeczach jak puste opakowania po odżywkach, duże donice lub resztki z przycinania swoich roślin, które z pewnością przyciągną uwagę czujnych sąsiadów w osiedlowym śmietniku. Upewnij się, że pozbywasz się odpadów z konopi w sposób przemyślany i nierzucający się w oczy. Nie musi to być osiedlowy pojemnik na odpady komunalne.

7. Nie Zostawiaj Po Sobie Żadnych Śladów w Internecie

Jeśli obawiasz się, że zwrócisz niepożądaną uwagę na swoje hobby, to staraj się nie zostawiać śladów w Internecie, jakby chociaż złożone zamówienie na danej stronie internetowej. Może wydawać się to banalne, ale strony, na których trzeba założyć konto, aby dokonać zakupów, nie są dobrym adresem do zamawiania czegokolwiek, co jest związane z marihuaną.

Zwracaj uwagę na szyfrowania stron internetowych certyfikatami SSL. Takie certyfikaty gwarantują anonimowość i zapewniają, że nikt nie będzie w stanie przechwycić danych, które podajesz podczas składania zamówienia. Większość sklepów internetowych i banków nasion zazwyczaj oferuje dyskretną metodę wysyłki. Warto to sprawdzić, zanim zamówi się tam swoje rzeczy.

Jeśli to możliwe, staraj się kupować wybierając takie metody płatności, które nie wymagają podawania danych banku lub karty kredytowej. Zastanów się także, czy Twoi sąsiedzi nie nabiorą podejrzeń, gdy zobaczą kuriera dostarczającego lampy, donice i inne urządzenia bezpośrednio pod Twoje drzwi.

8. Używaj Jakościowo Najlepszych Sprzętów

Jeśli chcesz zainwestować w takie rzeczy jak oświetlenie, wentylatory, systemy odpowietrzające i inne, powinieneś upewnić się, że kupujesz produkty wysokiej jakości.

Nawet jeśli jest to mało prawdopodobne, to łatwo może dojść do pożaru lub innych poważnych problemów, co jest raczej ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jeśli chcesz, aby twoja uprawa była niezauważona.

9. Wybierz Odpowiednią Odmianę Do Swojej Uprawy

Chociaż nie ma takiej odmiany marihuany, która by była bezwonna, to istnieją takie, które mają wyjątkowo intensywny zapach. Skunk nie bez powodu nosi taką nazwę. Warto unikać także odmian z genetyką Cheese, Kush czy Haze. Wydzielają one bardzo silny zapach, który sprawi, że nawet najmniej podejrzliwy sąsiad stanie się podejrzliwy. Niektóre odmiany gatunku sativa są znane z tego, że rosną bardzo duże i dlatego nie nadają się do dyskretnych upraw.

Aby nie skończyć z 3-metrową rośliną marihuany w ogrodzie lub salonie, należy najpierw zapoznać się z różnymi odmianami. Większość renomowanych banków nasion dostarcza dokładnych informacji o charakterystyce wzrostu swoich odmian i zawsze podaje informacje o wysokości, wzroście i zapachu roślin.

Zdecydowanie powinieneś przeczytać te informacje! Tylko w ten sposób dowiesz się, która odmiana jest dla Ciebie najlepsza i z którą odmianą przyciągasz jak najmniej niechcianej uwagi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com