Jak Sprawdzić Jakość Nasion Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Istnieje wiele metod i czynników, na które hodowcy zwracają szczególną uwagę przy uprawie roślin konopi indyjskich. Celem tego jest produkcja najwyższej jakości, mocy i największej ilości pąków. Jednym z takich czynników, które należy sprawdzić i na które należy zwrócić szczególną uwagę jeszcze przed uprawą, jest sama jakość nasion marihuany, gdyż to od nasion zależy cały dalszy los roślin.

Nie ma wątpliwości, że jakość zbioru zależy w dużej mierze od składników odżywczych, wody, światła i innych czynników zewnętrznych. Jednak tak naprawdę to od nasion zależy to, jakie wyrosną z nich rośliny i jaki na końcu uzyskamy efekt.

Zebraliśmy tutaj kilka wskazówek na to, w jaki sposób można sprawdzić, czy zakupione nasiona są najwyższej jakości i wyjaśnimy, w jaki sposób należy je przetestować przed zasianiem, aby upewnić się, że nasz wysiłek nie pójdzie na marne.

Wygląd Nasion

Nasiona dobrej jakości mają określony wygląd, który odróżnia je od tych złych nasion. Po pierwsze, zdrowe nasiona mają ciemnego koloru otoczkę, zazwyczaj jest to kolor brązowy lub szary, z czarnymi plamkami. Niektóre przypominają tygrysie cętki.

Niedojrzałe nasiona są zazwyczaj zielonkawe lub białawe i są miękkie. Jeśli Twoje nasiona właśnie tak wyglądają, to z dużym prawdopodobieństwem w ogóle nie wykiełkują i nie wyrosną z nich zdrowe rośliny konopi indyjskich. Zdrowe nasiona zazwyczaj mają skorupkę z różnego koloru kropkami lub paskami.

Te ciemniejsze i zdrowsze nasiona są zwykle twardsze. Jest to kolejna cecha, która wyróżnia zdrowe i witalne nasiona. Jeśli ściśniesz nasionko między palcem wskazującym a kciukiem, to zdrowe powinno być na tyle twarde, aby bez uszkodzenia wytrzymać nacisk. Jeśli ziarno pęknie lub się rozkruszy, to znaczy, że jest złej jakości. Niewielkie pęknięcia na powierzchni nasiona wskazują na to, że są one słabe i niezdrowe.

Zdrowe nasiona lśnią, jakby były otoczone powłoką z wosku. Jeśli spojrzymy na swoje nasiona w mocnym świetle, to ich powierzchnia powinna być lekko błyszcząca, co jednocześnie oznacza, że są pełne wigoru.

Czy Nasiona Potrafią Pływać?

Bardzo prostym i niedrogim sposobem na sprawdzenie stanu nasion jest test, czy unoszą się na powierzchni wody. Wystarczy nalać do szklanki wodę, najlepiej destylowaną, i umieść nasiona na jej powierzchni. Jeśli po upływie około godziny nasiona opadną na dno, oznacza to, że są dobrej jakości i są w stanie wykiełkować. Te nasiona, które unoszą się na powierzchni, raczej nie są zdrowe i szkoda na nie czasu.

Metoda ta ma jednak jedną wadę. Nasiona, aby móc je przechowywać, muszą być całkowicie suche. Jeśli więc zanurzymy je już w wodzie, to będziemy musieli od razu je wysiać i dać im wykiełkować.

Kiełkowanie

Najlepszą i najprostszą metodą na zbadanie jakości nasion jest ich wykiełkowanie. Jeśli nasiona w odpowiednich warunkach nie chcą kiełkować, to znaczy, że coś jest z nimi nie tak. Należy jednak pamiętać, że w zależności od wieku nasion należy inaczej do nich podchodzić.

Świeżych nasion nigdy nie należy moczyć w wodzie, gdyż są one tak delikatne, że zamiast wykiełkować, to zgniją. Jeśli mamy jednak do czynienia z nasionami, które długo leżały, to takie nasiona, aby mogły wykiełkować, należy namoczyć w wodzie, dzięki czemu zmięknie ich skorupka.

Źródło Pochodzenia Nasion

Im bardziej wiarygodne i renomowane jest źródło pochodzenia nasion, tym większe prawdopodobieństwo na to, że będą one miały dobrą jakość. Można to porównać do zakupu samochodu w salonie producenta z kupnem auta w wiejskim komisie.

To samo dotyczy nasion konopi indyjskich. Kupując nasiona w renomowanym, długo działającym na rynku seedbanku, dostaniesz dokładnie to, czego chcesz. W ten sposób można dokładnie określić pożądane cechy rośliny.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com