Jak Wyprodukować Smaczniejsze Pąki Marihuany?

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Dziesięć Wskazówek Na Stworzenie Intensywniejszego Smaku i Zapachu

Rośliny konopi stosują różne taktyki, aby przyciągnąć naszą uwagę. Oferują nam spektakularny haj, proteiny, antyoksydanty i niezwykle pachnące pąki. My z kolei zazwyczaj robimy wszystko, aby podczas uprawy ten silny zapach zakamuflować. Jednak każdy użytkownik marihuany wie, że nie ma nic lepszego jak silnie pachnące i znakomicie smakujące pąki.

Dziś chcemy przyjrzeć się poprawie zapachu i aromatu marihuany. Jeśli zastosujesz się do podstawowych zasad, to w dość prosty sposób możesz znacznie poprawić aromat i smak Twoich odmian.

1. Wybór Odpowiedniej Odmiany

Na rynku istnieje tysiąc różnych odmian marihuany, które wydzielają różne aromaty, np. cytrusowy, sosnowy, cedrowy, kawowy, mandarynkowy, melonowy, itd. Odmiany Kush z regionu gór Hindu Kush inspirują ziemistymi aromatami, podczas gdy odmiany Haze, stworzone w Kalifornii w latach 70-tych, wydzielają raczej owocowe i egzotyczne zapachy.

Odmiany z genetyką Skunk, Cheese i Diesel są zazwyczaj bardzo śmierdzące. Dlatego zanim zdecydujesz się na uprawę jakiejś odmiany, dowiedz się o niej i wybierz tę, która najlepiej odpowiada Twoim preferencjom smakowym oraz zapachowym.

2. Odpowiednia Temperatura i Wilgotność Powietrza

Rośliny konopi wytwarzają terpeny i terpenoidy, które regulują ich temperaturę i odstraszają szkodniki. To właśnie terpeny są odpowiedzialne za pyszny zapach i smak marihuany!

Głównym powodem, dlaczego pąki tracą swój zapach, jest zbyt wysoka temperatura w końcowej fazie kwitnienia, kiedy zaczynają się tworzyć terpeny. W temperaturze poniżej 26°C podczas fazy kwitnienia, rośliny mogą zachować swoje terpeny i w ten sposób zapewnić konsumentom zmysłowe doznania.

Na zewnątrz rośliny lepiej radzą sobie z wyższymi temperaturami, ponieważ korzenie są chłodzone w glebie, w przeciwieństwie do growroomu, gdzie rośliny rosną w doniczkach w ziemi. W pomieszczeniu do uprawy pochłaniają one ciepło z otoczenia.

Wilgotność podczas kwitnienia powinna wynosić poniżej 50%. Zwłaszcza jeśli kwiaty są bardzo gęste i podatne na pleśń. Wilgotność nie powinna jednak być niższa niż 30%, ponieważ kwiaty nie czują się w niej dobrze.

3. Użyj Innych Lamp

Ze względu na to, że rośliny marihuany rozwijają się optymalnie tylko w określonych temperaturach, najważniejszą rzeczą przy uprawie w pomieszczeniu do uprawy są odpowiednie lampy.

Należy również zachować odpowiednią odległość pomiędzy najwyższym punktem roślin a oświetleniem. Zależy nam w końcu na tym, aby wszystkie terpeny pozostały w pąkach. Jeśli lampy wytwarzają zbyt dużo ciepła, to te cenne substancje rozpuszczają się.

Podczas kwitnienia stosuje się głównie lampy sodowe, LED lub energooszczędne CFL. Lampy LED są idealne, ponieważ praktycznie nie emitują ciepła. Lampy CFL są nieco cieplejsze i stanowią świetną alternatywę do plantacji w growboxach.

Jeśli ciepło wytwarzane przez lampy sodowe powoduje wzrost temperatury powyżej 25°C, przed przejściem na lampy LED lub CFL należy zadbać o to, aby ciepło wytwarzane wokół lamp zostało zniwelowane za pomocą przeszklonej skrzynki i wentylatora.

4. Używaj Organicznego Nawozu

Nawozy organiczne w porównaniu do nawozów syntetycznych mają wiele zalet. Nawóz naturalny służy jako pokarm dla mikrobów w glebie, które z kolei dostarczają roślinom składników odżywczych. Zapewnia to fenomenalne doznania smakowe, a także jest korzystne dla środowiska.

Niektórzy hodowcy wzbogacają glebę czarną melasą, która nadaje pąkom bardzo przyjemny zapach. Melasa z trzciny cukrowej jest węglem produkowanym podczas rafinacji trzciny cukrowej. Można go dodawać od początku kwitnienia do 2 tygodni przed zbiorem. Los Twojej plantacji może nie zależy od zastosowania melasy z trzciny cukrowej, ale wielu plantatorów przysięga, że jest to świetny środek do nawożenia.

Kompost to również organiczny nawóz. Może być jednak zbyt kwaśny dla małych roślin. Ta forma dostarczania składników odżywczych powinna być pozostawiona profesjonalistom.

5. Używaj Żywej, Czyli Żyznej Gleby

Żywa gleba jest bogata w bakterie, organizmy, nicienie, algi i różne owady oraz zapewnia prawidłowy wzrost roślin. Poprzez żywą ziemię można wyobrazić sobie siedlisko dla mikroorganizmów, które żyją w ekosystemie ziemi.

Organiczne składniki odżywcze służą jako pokarm dla mikrobów w glebie, które z kolei dostarczają roślinom biologicznych składników odżywczych. Dla roślin pokarm ten jest naturalny i organiczny i stymuluje produkcję terpenów.

6. Zmuś Rośliny Do Produkcji Terpenów i Terpenoidów

Niedoświadczeni hodowcy mogą pominąć ten akapit. Metoda ta powinna być stosowana tylko przez doświadczonych hodowców. Ta wskazówka może zadziałać, chociaż wielu hodowców twierdzi, że nie robi to żadnej różnicy.

Niektórzy hodowcy wierzą, że zapach rośliny jest wzmocniony, gdy jest ona w stresie. Cała teoria opiera się na tezie, że terpeny i terpenoidy są syntetyzowane w trichomach, które są wytwarzane jako część naturalnego systemu obronnego rośliny.

Jeśli rośliny są wystawione na kontrolowany stres, mogą produkować większe trichomy, które z kolei produkują lepszy smak i zapach.

Niektórzy growerzy przed zbiorem wystawiają swoje rośliny na 48 godzin całkowitej ciemności. Inni stosują tzw. technikę supercroppingu, zginając łodygi bez ich łamania.

7. Płukanie

Przed zbiorem należy koniecznie przepłukać rośliny. Zwłaszcza jeśli zostały nafaszerowane składnikami odżywczymi. Kiedy rośliny pobierają składniki odżywcze, przemieszczają się one przez całą roślinę aż do kwiatów. Dzięki temu kwiatostany mogą rozkwitać i rozwijać wspaniałe smaki. Jednak z pewnością nikt nie chce spożywać tych nawozów podczas palenia.

Pąki, które nie zostały opłukane mają okropny zapach i powodują u konsumentów bóle głowy. Płukanie roślin w ciągu ostatnich 1-2 tygodni kwitnienia działa istne cuda. Dzięki temu roślina może wykorzystać wszystkie pozostałe rezerwy nawozu do rozwoju kwiatów bez zapotrzebowania na nowe dawki składników odżywczych.

Na rynku dostępne są różne rozwiązania, które usuwają nawozy i sole z gleby, ale zwykła woda w zupełności w tym celu wystarczy.

8. Suszenie i Utwardzanie

Jeśli zebrane pąki będą odpowiednio wysuszone i utwardzone, to automatycznie rozwiną wspaniały zapach. W tej fazie rozwijają się zarówno terpeny, jak i kannabinoidy. Optymalna temperatura dla procesu suszenia i utwardzania wynosi około 21°C, a wilgotność powietrza nieco poniżej 50%.

Ta wskazówka jest szczególnie cenna, ponieważ wielu hodowców postrzega samą uprawę rośliny jako punkt centralny, często zaniedbując proces suszenia utwardzania. Tymczasem to właśnie w największej części od suszenia i utwardzania zależy końcowy efekt i jakość pąków. Jeśli są one odpowiednio pielęgnowane, to pierwszorzędne i intensywnie pachnące pąki masz jak w banku.

9. Przede Wszystkim Podstawy Uprawy

Pamiętaj, że produkcja pysznych pąków niczym się nie różni od innych aspektów uprawy. Jeśli w fazie wzrostu rośliny zostaną wystawione na działanie ekstremalnych dawek składników odżywczych, mogą obumrzeć, a Ty zostaniesz z pustymi rękami! Zapoznaj się z podstawami uprawy konopi, które są potrzebne do zdrowego rozwoju roślin w fazie wzrostu.

Najlepszą radą dla podekscytowanych początkujących hodowców jest: mniej znaczy więcej. Podczas pierwszego cyklu uprawy nie musisz przygotowywać domowej mieszanki żywej gleby, stosować metody supercroppingu ani karmić roślin 8 różnymi składnikami odżywczymi. Zacznij od podstaw i z czasem zdobywaj coraz większą wiedzę.

10. Dbaj o Swoje Rośliny

Najważniejszą zasadą jest zdecydowanie staranna opieka i dbanie o swoje rośliny. Do swojej uprawy musisz podejść z chęcią i zaangażowaniem, a roślina Ci się odwdzięczy. Jeśli rośliny otrzymają wszystkie składniki odżywcze i miłość, której potrzebują, bez wątpienia zachwycą Cię swoimi uwodzicielskimi zapachami.

Możesz również śpiewać, aby mogły poczuć Twoje przywiązanie i się rozwijały ( no chyba że jesteś wyjątkowo niemuzykalny, to w tym przypadku wystarczy, jak będziesz po prostu do nich mówić). Najważniejsze jest jednak optymistyczne i pozytywne podejście.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com