Pięć Decydujących Etapów Uprawy Roślin Marihuany

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Konopie stają się coraz bardziej popularne. W wielu stanach USA spożywanie i uprawa konopi jest obecnie legalna. Również w Europie powoli, ale zdecydowanie dąży się do legalizacji marihuany, chociaż nie jest to wcale takie proste. Obecnie uprawa konopi w większości krajów europejskich jest surowo zabroniona. Dotyczy to również męskich roślin konopi.

Mimo to wiele osób uprawia konopie we własnym domu czy ogrodzie, a wymiar sprawiedliwości często i coraz częściej przymyka na to oko, ponieważ hodowcy konopi zazwyczaj uprawiają ją na własny użytek, unikając dilerów i środowisk narkotykowych. Uprawa konopi wymaga jednak pewnego know-how. Tutaj wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę podczas uprawy roślin konopi indyjskich.

Idealne Warunki Do Rozwoju Rośliny Konopi Indyjskich

Aby konopie mogły się rozwijać, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Pierwszą taką rzeczą są odpowiednie wilgotność i temperatura powietrza. Idealna temperatura wynosi od 18 do 27°C. Utrzymanie stałej temperatury 24°C zapewnia idealne warunki.

Nasiona należy umieścić w glebie na głębokość 5 mm, zanim zostanie ona zwilżona i przykryta przezroczystą folią. Dzięki temu gleba pozostaje stale wilgotna. Na zewnątrz takie warunki występują tylko przez krótki czas. Optymalne dla uprawy konopi są miesiące od maja do października. Krótkie noce zapewniają roślinie wystarczającą ilość światła.

Co Się Dzieje Podczas Uprawy?

Po około dwóch do dziesięciu dniach nasiona zaczynają kiełkować. Teraz należy usunąć przezroczystą folię. Gdy nasiona już wykiełkują, siewki przechodzą w fazę wegetacji, czyli rosną do góry i produkują po kolei po parze liści. Po około trzech lub czterech tygodniach roślina wchodzi w okres kwitnienia. Zwykle kwitnienie rozpoczyna się, gdy roślina konopi osiągnie wysokość 20 cm. W zależności od odmiany może to być nieco wcześniej lub później. W przypadku odmian pełnosezonowych, zanim roślina osiągnie pełną dojrzałość, trzeba się spodziewać, że minie okres od czterech do ośmiu miesięcy. W przypadku odmian autofloweringowych, czyli samokwitnących, okres ten skraca się do 50-70 dni.

Uprawa Indoor: Popularna i Kosztowna

Ponieważ warunki outdoorowe są w dużej mierze trudne bądź niemożliwe do kontrolowania, dobrą alternatywą jest uprawa indoor. Uprawa roślin konopi indyjskich odbywa się w tak zwanym growboxie, ale odpowiednio do tego przystosowane pomieszczenie też będzie odpowiednie.

Growbox lub growroom powinien być wyposażony w termometr, higrometr do pomiaru wilgotności i wyłącznik czasowy. Ten ostatni służy do sterowania lampami. Ziemia w warunkach indoorowych przez profesjonalistów jest wykorzystywana sporadycznie, a uprawa konopi odbywa się w sposób hydroponiczny. Oznacza to, że rośliny są hodowane w roztworze odżywczym zamiast w glebie. Maty kokosowe lub wełna mineralna służą do utrzymywania korzeni w miejscu.

Growboxy są wykorzystywane przede wszystkim do uprawy roślin zawierających THC. W takim boxie roślina żeńska jest stale utrzymywana w fazie wegetatywnej. Można też użyć do tego szczelnie zaciemnionego pomieszczenia, a w growboxie przetrzymywać pozyskane z roślin matek klony. Jest to dobry sposób na oszczędność na nasionach i w ten sposób można zachować jedną genetykę. Nie jest to jednak możliwe na roślinach autofloweringowych. Klony pobieramy tylko z roślin pełnosezonowych.

Aby prawidłowo się rozwijać, konopie potrzebują około 18 godzin światła i 6 godzin ciemności dziennie. Jednak można również hodować pąki CBD. Kwiat CBD to kwiat konopi indyjskich, który pochodzi z konopi przemysłowych. Ma bardzo niską zawartość THC i jest legalny w przeciwieństwie do konopi zawierających THC. Ale na uprawę konopi przemysłowych trzeba mieć specjalne pozwolenie.

Jakie Fazy Przechodzi Roślina Marihuany?

Rośliny konopi indyjskich przechodzą pięć głównych faz:

1. Kiełkowanie:
Odbywa się kilka dni po zasiewie nasion. Czas kiełkowania zależy przede wszystkim od warunków środowiskowych. W sprzyjających warunkach nasionko kiełkuje już w ciągu 12 do 72 godzin.

2. Faza Siewki:
Rozpoczyna się ona dwa do trzech tygodni po kiełkowaniu nasion, kiedy to na roślinie pojawiają się pierwsze liście. Na tym etapie rośliny konopi są bardzo podatne na pleśń i choroby.

3. Faza Wegetatywna:
Trwa ona około jednego do czterech miesięcy, w zależności od odmiany, którą uprawiamy. Na tym etapie roślina szybko rośnie i ma szczególnie duże zapotrzebowanie na azot i inne składniki odżywcze. Podczas tej fazy wielu hodowców korzysta z metody toppingu, aby wspomóc wzrost w niższych gałęziach.

4. Faza Kwitnienia:
Okres kwitnienia roślin konopi indyjskich trwa od dwóch do trzech miesięcy. Na roślinie powstają żywiczne pąki. Pod koniec fazy kwitnienia mają one największą moc.

5. Zbiór Plonów:
Ostatnim i najbardziej przyjemnym etapem dla growera są zbiory. Odpowiedni moment na zbiór plonów zależy od rośliny i warunków wzrostu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com