Płukanie Roślin Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Niezbędne Informacje Na Temat Płukania Roślin Marihuany

Doświadczeni hodowcy jak i nowicjusze zdecydowanie mogą czerpać korzyści z wiedzy na temat płukania roślin konopi oraz dlaczego jest to ważne dla udanej uprawy. Na szczęście ten niedoceniany, a prosty proces może być decydujący i zadecydować o smaku produktu końcowego.

Chociaż płukanie nie jest skomplikowane, istnieje kilka kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy to wykonać prawidłowo. Poniżej przyjrzymy się wszystkim aspektom na temat płukania roślin, począwszy od najlepszego czasu, do tego jak bardzo proces ten wpływa na wyniki zbiorów.

Czym Jest Płukanie?

Klasyczne metody uprawy konopi w glebie wymagają od hodowców stosowania trzech podstawowych składników odżywczych – azotu, fosforu i potasu, czyli NPK – w celu wspierania energicznego wzrostu i wydajności roślin konopi. Poziom NPK ma ogromny wpływ na całą uprawę roślin konopi indyjskich.

Chociaż elementy te mogą zwiększyć zdolność rośliny do prosperowania w trudnych warunkach i produkować wspaniałe wyglądające, silne bulwy, niezrównoważony poziom NPK może mieć niepożądany wpływ na produkt końcowy. I tutaj z pomocą nadchodzi płukanie roślin.

Płukanie jest procesem, który polega na podlewaniu roślin bez dodawania składników odżywczych. Ma ono na celu wypłukanie środków chemicznych nagromadzonych w tkankach roślin. Proces ten zasadniczo zmusza rośliny do wchłaniania i przetwarzania nadmiaru składników odżywczych bez magazynowania zbędnych minerałów.

Czysta woda jest wolna od dodatków, ale nadal zawiera obniżony poziom niezbędnych składników odżywczych, takich jak wapń, który pozytywnie wpływa na wzrost i nie wymaga ingerencji człowieka. Podczas płukania należy pamiętać o optymalizacji pH wody. Podlewanie konopi przy zbyt wysokim lub zbyt niskim pH może wpłynąć na poziom soli i spowodować takie same straty, jak w przypadku całkowitego zaniechania płukania.

Dlaczego Należy Płukać Rośliny?

Konsekwencje nieprzepłukanej rośliny są najbardziej zauważalne podczas palenia końcowego produktu. Jest to szczególnie wyczuwalne poprzez ostry i chemiczny smak dymu, jak również czarny popiół, który powinien być koloru szarego. Dodatkowo kolejnym niepożądanym skutkiem jest trudność podpalenia marihuany.

Płukanie jest dość wszechstronną czynnością, która wypłukuje z rośliny cały nadmiar składników odżywczych. Ten proces podlewania pozwala na uzyskanie lepszego smaku pąków poprzez zwykłe dodanie wody i nie ma żadnych przeciwwskazań ani powodów, aby tego nie robić.

Chociaż nieopłukanie rośliny to jeszcze nie jest koniec świata, to jednak najpóźniej podczas palenia przypomną ci, że nawet najmniejszy błąd może mieć ogromny wpływ na całą uprawę. Doświadczeni hodowcy wiedzą, że nie można iść na skróty i oczekiwać, że otrzyma się wspaniały produkt – nawet najbardziej błahe czynności są traktowane z powagą w procesie uprawy i właśnie z tego powodu na przestrzeni lat pozostały niezmienne.

Jeśli chcesz mieć pewność, że podczas płukania roślin użyłeś wystarczającą ilość wody, aby wypłukać składniki odżywcze, to wystarczy jednorazowo podlać rośliny, odczekać pięć minut, a następnie ponownie podlać rośliny większą ilością wody, aż wypłynie ona dołem z doniczki.

Kiedy Należy Płukać Rośliny?

Znalezienie odpowiedniego momentu na rozpoczęcie płukania roślin zależy od metody uprawy i tego, jak blisko jest czas zbiorów. W przypadku uprawy w gruncie, hodowcy powinni rozważyć przepłukiwanie na dwa tygodnie przed zbiorami, pod koniec cyklu wzrostu, kiedy trychomy zaczynają przybierać mętny, biały kolor.

W uprawach hydroponicznych płukanie jest mniej skomplikowane, ponieważ kąpiel odżywcza, w której zawieszone są korzenie roślin, jest po prostu zastępowana wodą o zrównoważonym pH. W przeciwieństwie do uprawy gleby, jednak, systemy hydroponiczne potrzebują tylko kilka dni płukania, aby wykonać swoje zadanie.

Zbyt wczesne płukanie roślin często kończy się wydaleniem zbyt dużej ilości minerałów, co hamuje zdolność rośliny do rozkwitu i produkcji kwiatów. Chociaż chcesz pozbyć się nadmiaru minerałów, to jednocześnie nie chcesz też pozbawiać rośliny składników odżywczych, których potrzebuje do energicznego wzrostu. Inną wadą zbyt wczesnego płukania jest zwiększone rozprzestrzenianie się żółknących lub przebarwionych liści, które nadają roślinie nieestetyczny wygląd.

Wady Płukania Roślin

Płukanie nie jest procesem doskonałym. Nie ma 100% pewności, że woda będzie w stanie wypłukać wszystkie pozostałości nawozów N-P-K i innych mediów z systemu korzeniowego i tkanek rośliny, niemniej jednak ich ilość zostanie znacznie zmniejszona.

Dodatkowe metody płukania, które gwarantują większą skuteczność, można kupić w sklepach, ale procesy te mogą potencjalnie zniszczyć system korzeniowy rośliny i spowodować inne niepożądane skutki uboczne.

Uprawa roślin konopi indyjskich jest zmiennym procesem, na który wpływ ma wiele czynników, w tym, ale nie tylko, płukanie. W przypadkach, gdy roślinie podawane są ekstremalne, toksyczne poziomy składników odżywczych, brak płukania może mieć poważne negatywne skutki.

W przypadku konsekwentnie hydroponicznie uprawianych roślin, które otrzymały odpowiednie stężenia tych elementów w całym okresie ich życia, niepowodzenie płukania będzie mniej zauważalne.

Niezależnie od tego, czy uprawiasz hydroponicznie, czy w glebie, płukanie jest wszechobecną techniką w ustalonych uprawach konopi, która stawia na ostrożność. Chociaż możliwe jest, że płukanie nie poprawi znacząco smaku Twoich pąków, to brak płukania niesie ze sobą możliwość uzyskania słabych zbiorów, których można było łatwo uniknąć.

Jedynym sposobem, aby naprawdę przekonać się, czy płukanie robi różnicę, jest przeprowadzenie kontrolowanego eksperymentu. Dobrą techniką jest uprawa dwóch klonów tej samej odmiany marihuany w tym samym czasie w dokładnie tych samych warunkach. Obejmuje to zapewnienie im równego dostępu do światła słonecznego i dostarczenie tych samych składników odżywczych.

Gdy nadejdzie czas płukania, zastosuj go tylko na jednej roślinie. Po zebraniu, przycięciu i spaleniu kwiatów sam będziesz mógł porównać i ocenić, które pąki mają lepszy smak. Od razu będziesz w stanie stwierdzić, czy Twoja marihuana smakuje doskonale, czy lepiej ją przerobić na masło.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com