Jak Najlepiej Przechowywać Pąki Marihuany?

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Najlepsze Metody Przechowywania Marihuany

Tak samo jak, na przykład, tytoń, tak i marihuana musi być odpowiednio przechowywana, aby nie stracić na swoim smaku oraz aromacie. Poza tym odpowiednie przechowywanie suszu daje gwarancję, że nie zacznie on pleśnieć ze względu na wilgotność. W tym artykule pokażemy Ci, jak najlepiej przechowywać marihuanę, aby zawsze miała wyśmienity smak i aromat, nawet po dłuższym czasie od zbioru.

Słoiki: Najlepsza Metoda Na Przechowywanie Zioła

Najlepszym sposobem przechowywania trawy jest przechowywanie jej w szczelnym szklanym słoiku. Takie słoiki znajdziesz w najbliższym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Jeśli nie chcesz kupować słoików, możesz użyć pustych słoików, na przykład po dżemie. Nie polecamy używania słoików po ogórkach, ponieważ zapach octu czy intensywnych przypraw jeszcze na długo po spożyciu utrzymuje się w słoiku, a to może mieć negatywny wpływ na pąki, które tym zapachem przesiąkną.

Zawsze staraj się, aby słoik był jak najbardziej zapełniony, ponieważ dodatkowe powietrze spowoduje szybsze wyschnięcie topów. Staraj się również przechowywać topy w chłodnym, ciemnym miejscu, ponieważ zbyt duża ilość światła może spowodować ich trwałe uszkodzenie (tak jak w przypadku tytoniu).

Unikaj też trzymania pąków w gorących miejscach, takich jak szafka pod kuchenką lub nad piekarnikiem. Ciepło szybko wysuszy twoje topy.

Utrzymanie Wilgotności

Wszystkie susze roślinne nadające się do palenia, czy to marihuana czy tytoń, powinny być zawsze lekko wilgotne. Palacze tytoniu zazwyczaj trzymają cygara i tytoń fajkowy w wilgotności 50-50%. To samo można odnieść do marihuany. Przy takim poziomie wilgoci marihuana pozostaje świeża bez ryzyka rozwoju pleśni.

Najlepszym sposobem na utrzymanie wilgotności marihuany jest użycie środka nawilżającego. Na przykład wilgotne kawałki gliny dodawane do tytoniu w celu utrzymania wilgotności. Wystarczy zanurzyć glinę w wodzie i umieścić w zamkniętym słoiku z marihuaną, aby mieć świeże, pyszne topy przez cały czas. Co kilka dni lub w razie potrzeby możesz ponownie nawilżyć glinę.

Alternatywnie, jeśli chcesz podejść do sprawy bardziej profesjonalnie, możesz użyć tak zwanych nawilżaczy (opakowań). Są one dostępne w różnych poziomach wilgotności i utrzymują świeżość trawki nawet przez trzy miesiące. Możesz po prostu umieścić taki nawilżacz w dowolnym słoiku i wymienić go w razie potrzeby.

Podobnie jak innymi suszami roślinnymi do palenia, marihuaną należy się delektować i aby zmaksymalizować przyjemność, musisz przechowywać swoją trawkę w odpowiedni sposób. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a zawsze będziesz mieć świeże topy, bez względu na to, jak szybko lub wolno je spalisz.

Problem Plastikowych Woreczków Strunowych

Marihuanę przeważnie można dostać w tanich plastikowych woreczkach strunowych. Są one jednak dobre jedynie do transportu do domu. Nie powinieneś jednak używać ich do przechowywania marihuany przez dłuższy czas.

Po pierwsze, tworzywo sztuczne nie zapewnia wystarczającej ochrony suszu. Oznacza to, że jeśli zabierzesz swoje topy gdzieś w plastikowym worku, zostaną one zniszczone, zanim osiągniesz swój cel.

Po drugie, plastikowe woreczki strunowe nie mają szczelnego zamknięcia, co pozwala na swobodne przedostawanie się powietrza do i z worka. Jest to problem, jeśli nie chcesz się wyróżniać zapachem trawy. Ponadto Twoje topy tracą swoje unikalne aromaty i smak.

Ostatnią rzeczą jest fakt, że z torebek strunowych szybko wydobędzie się wilgotność, przez co Twoje topy w krótkim czasie wyschną, albo na odwrót – dostanie się do nich duża ilość wilgotności i pąki zapleśnieją.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com