Fusy z Kawy i Ich Pozytywny Wpływ Na Rośliny Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Konopie indyjskie i kawa mają ze sobą szczególne powiązanie. Już sama filiżanka świeżo zaparzonej kawy w towarzystwie marihuany może mieć terapeutyczny efekt, ale nie o to się tutaj rozchodzi. Te dwie rośliny świetnie się ze sobą łączą również poza domem, w ogrodzie.

Ziarno kawy jest fantastycznym źródłem materiału organicznego, który pomaga roślinom konopi przetrwać i rozwijać się, dostarczając im mnóstwo minerałów, których potrzebują dla optymalnego zdrowia. Fusy z kawy mają też kwaśne pH i dlatego są szczególnie przydatne jeśli mamy w ogrodzie do czynienia z glebą zasadową.

Oto kilka metod, w jaki sposób i do czego możesz używać fusów kawy w swoim ogrodzie, aby wspomóc zdrowie gleby i witalność roślin konopi indyjskich.

Składniki Odżywcze

Fusy z kawy to niezwykle przystępne cenowo, łatwo dostępne i skuteczne źródło składników odżywczych dla roślin konopi. Zawiera różne składniki odżywcze, które są kluczowe dla zdrowia roślin, takie jak magnez i potas.

Fusy z kawy są również dobrym źródłem azotu, niezbędnego składnika odżywczego, którego rośliny konopi potrzebują do rozwoju zielonych liści, co z kolei umożliwia im produkcję energii potrzebnej do fotosyntezy. Niedobór azotu może prowadzić do uszkodzeń i więdnięcia, a żeby temu zapobiec wystarczy rozsypać fusy z kawy dookoła rośliny.

Kompost

Fusy kawy można dodawać bezpośrednio do kompostu, aby zwiększyć w nim zawartość składników odżywczych, które ostatecznie docierają do roślin. Można je też dodawać do wraz z innymi bogatymi w składniki odżywcze materiałami, takimi jak organiczne resztki jedzenia do kompostu zielonego.

Pokarm Dla Robaków Kompostowych

Fusy można również wykorzystać jako pokarm dla robaków żerujących w kompoście, który później wykorzystamy do uprawy roślin konopi. Jednak nie należy z nimi przesadzać, ponieważ są one dość kwaśne. Upewnij się, że karma dla twoich robaków jest zbilansowana, dostarczając również inne materiały organiczne.

Robaki jedzą dodany materiał organiczny, trawią go i ponownie wydalają. Ten końcowy wynik lub odchody to humus, który zawiera dobry poziom składników odżywczych, a także drobnoustroje, które pomagają rozluźnić glebę.

Odstraszanie Szkodników

Fusy kawy są z natury wielofunkcyjne, gdy są używane w ogrodzie z roślinami konopi indyjskich. Oprócz roli, jaką odgrywają jako doskonałe źródło składników odżywczych, mogą również pomóc w zwalczaniu szkodników, jeśli rozsypiemy je wokół rośliny, bezpośrednio na glebę. Fusy kawy są dość ostre i szorstkie, a także kwaśne, dlatego też są doskonałą przeszkodą i odstraszaczem dla ślimaków.

Zwalczanie Grzybów

Fusy są również przydatne w zapobieganiu różnego rodzaju grzybom, które mogą stanowić zagrożenie dla Twoich roślin. Obecność fusów w tej samej glebie, w której rosną rośliny marihuany, może powstrzymać grzyby typu Fusarium, Pythium i Sclerotinia przed zainfekowaniem Twoich roślin.

Wyrównanie Poziomu pH

Jeśli gleba, w której uprawiasz rośliny konopi ma zbyt wysokie pH, to możesz użyć fusów, aby go obniżyć. Jeśli jednak gleba ma zbyt niskie pH, a mimo to chcesz użyć fusów ze względu na ich zawartość składników odżywczych, możesz ją zneutralizować, dostarczając podstawowe substancje, takie jak wapno w proszku. W ten sposób gleba i rośliny mogą nadal czerpać korzyści ze bez negatywnych skutków nadmiernej kwasowości gleby.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com