Nasiona Czy Klony: Co Wybrać?

Opublikowane przez Tomasz Karkes w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Jeśli jesteś nowicjuszem w uprawie roślin konopi i właśnie rozplanowujesz swoją pierwszą hodowlę, na pewno przyszło Ci do głowy pytanie, czy powinieneś użyć do swojej uprawy nasion konopi, czy klonów. Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na podjęcie decyzji, jednak dopiero wtedy, gdy pojmiesz podstawowe różnice między nasionami a klonami oraz ich wpływ na produkt końcowy, odnajdziesz klucz do podjęcia właściwej decyzji.

Co To Jest Klon Rośliny Konopi Indyjskiej?

Klonowanie marihuany nie wymaga bycia szalonym naukowcem ani łamania międzynarodowych praw etycznych. Klonowanie, choć brzmi bardzo futurystycznie, jest po prostu rozmnażaniem konkretnej odmiany za pomocą odcinania łodyg z matczynej rośliny. Jest to bardzo szybka i łatwa procedura, ale ma również swoje wady i ograniczenia.

Klony mają kilka korzystnych cech, ponieważ pobierając klony tworzysz kopię oryginalnej rośliny. Geny klonów będą identyczne z genami rośliny, z której je ściąłeś. Jeśli zrobisz odgałęzienie z rośliny żeńskiej, otrzymasz również roślinę żeńską. Poza tym zaoszczędzisz trochę czasu. Używając klona, przyspieszasz cykl wzrostu, ponieważ kiełkowanie i początkowy okres wzrostu rośliny masz już za sobą. Po ustabilizowaniu się systemu korzeniowego klona, możesz umieścić go w większej doniczce, gdzie będzie w fazie wegetatywnej.

Chociaż wydaje się, że użycie klonów jest szybkim i łatwym sposobem na ponowne zasiedlenie ogrodu, to mimo wszystko klony mogą okazać się być trudne w obsłudze i mają kilka poważnych słabych punktów. Z pewnością masz do tego zdolności i możesz stworzyć wysokiej jakości marihuanę za pomocą klona i to w krótkim czasie, jednak jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawą roślin marihuany lub dążysz do uzyskania jak najlepszych plonów, to istnieją na to lepsze metody.

Jeśli uprawiasz rośliny we własnych czterech ścianach i zastanawiasz się, w jaki sposób nowoczesne zakłady hodowlane powielają swój materiał, możesz być pewien, że najczęściej, jeśli nie zawsze, używają klonów. Są one szybkie, proste i można je tworzyć zgodnie z napiętym harmonogramem. Ale jeśli wiesz coś o uprawie, to wiesz też, że przemysłowa, komercyjna uprawa nigdy nie będzie w stanie wyprodukować najwyższej jakości produktu. Dzieje się tak, ponieważ stosowane są tam różne techniki przeznaczone do masowej produkcji.

Problem z klonowaniem polega na tym, że zakorzeniają się prawidłowo tylko w określonych warunkach. Po wycięciu klonu z rośliny matki trzeba mu podać hormony, które stymulują wzrost korzeni. Klon jest następnie umieszczany w specjalnej gąbce, która jest uzupełniona wodą i niezbędnymi substancjami odżywczymi. Gdy gąbka wyschnie, nowo rozwinięte korzenie są zmuszone do rozszerzania się w poszukiwaniu nowych składników odżywczych.

Aby prawidłowo odżywiać klony, potrzebujesz przestrzeni z odpowiednim oświetleniem, temperaturą i wilgotnością niezbędną do rozwoju klonów. Klony potrzebują wyższej wilgotności, więcej światła i wyższej temperatury.

Jednym z większych wyzwań podczas pracy z klonami są szkodniki oraz choroby pochodzące od roślin matek. Jeśli sam produkujesz swoje rośliny matki, to znasz swoje rośliny i nie będzie z tym problemu. Jeśli jednak kupujesz klony od innych, to musisz mieć całkowitą pewność, że są to w 100% zdrowe rośliny.

Uprawa z Nasion

Rośliny marihuany rosną z nasion. Myślę, że wszyscy to wiemy. Aby wyprodukować doskonałej jakości nasiona, które nadają się do uprawy, hodowcy zwracają szczególną uwagę na hodowanie najwyższej jakości roślin żeńskich i męskich. Dzięki nasionom regularnym sam możesz tworzyć krzyżówki różnych odmian, dzięki którym uzyskasz pożądane cechy u potomstwa.

Zalety Uprawy z Nasion

W ostatnich latach trendy w uprawie domowej znacznie się zmieniły. Modne stały się uprawy ekologiczne, nie tylko warzyw czy owoców, ale także marihuany. Powodem tego jest to, że rośliny zwykle lepiej rozwijają się, gdy rosną w jak najbardziej naturalnym środowisku.

Kiełkowanie nasion konopi jest pierwszym krokiem w rozwoju bardziej naturalnego ogrodu. Konopie powinny rosnąć, kwitnąć i ostatecznie umrzeć w jednym sezonie wegetacyjnym. Żadna roślina tak naprawdę nie została stworzona po to, aby mieć nieskończony żywot w postaci macierzystej rośliny produkującej klony.

Trwa debata na temat długowieczności klonowania i tego, czy ma to negatywne konsekwencje. Trudno powiedzieć, ale są głosy, które twierdzą, że po wielu pokoleniach klonowania jakość produktu końcowego znacznie spada.

Jedną z oczywistych wad klonów jest brak tak zwanego efektu heterozji. Efekt heterozji odnosi się do zalet biologicznych roślin wyhodowanych z dwóch różnych roślin rodzicielskich. Odmiany otrzymywane z nasion dwóch różnych rodziców mają zazwyczaj większą zdolność wchłaniania składników odżywczych, są bardziej odporne na pleśń i szkodniki, i często generują większe i pełniejsze plony.

Jednym z powodów większej trwałości i ogólnej wytrzymałości roślin powstałych z nasion jest system korzeniowy. Jeśli weźmiesz odgałęzienie i stymulujesz wzrost korzeni za pomocą hormonów, końcowym rezultatem będzie nitkowa, włóknista sieć korzeni.

Jeśli wykiełkujesz nasiona konopi, struktura korzeniowa tak powstałych roślin będzie w efekcie znacznie grubsza i bardziej bulwiasta. Ta gęstsza struktura korzeniowa jest bardziej zdolna do wchłaniania składników odżywczych i może się głębiej rozprzestrzeniać w glebie, jeśli rośliny są uprawiane na zewnątrz.

Podsumowanie

Chociaż klonowanie konopi jest szybkie i łatwe, nie zmaksymalizuje jakości i wydajności twoich zbiorów. Rośliny rozwijały się z nasion od zarania dziejów i nic i nikt tego nie zmieni.

Rośliny konopi uprawiane z nasion mają mocniejszy i bardziej naturalny system korzeniowy, co prowadzi do ogólnego lepszego produktu końcowego. To najlepszy wybór, jeśli cenisz sobie nie tylko ilość, ale i też jakość produktu końcowego.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com