Co Ile Podlewać Konopie Indyjskie?

Opublikowane przez Tadeusz Konopka w dniu


sklep z nasionami konopi thc

Odwieczne i chyba najczęściej zadawane pytanie przez wszystkich początkujących hodowców konopi. Co jaki czas podlewać roślinki marihuany? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to właśnie pytanie.

Rośliny wymagają stałego dostępu do wody. Istnieją całe systemy nawodnieniowe, które hodowcy instalują do swoich upraw, ale są skomplikowane dla początkujących hodowców.

Bez wody nie ma życia na ziemi. Jeżeli grower nie będzie podlewał swojej rośliny, ta uschnie. Jeżeli przesadzi z nadmiarem wody, może zwiędnąć. Musi więc zachować z podlewaniem ostrożność.

Hodowcy uważają, że dobrze jest podlewać roślinę wodą mineralną (niegazowaną), przegotowaną albo leżącą kilka dni w otwartej butelce. Woda z kranu ma za dużo szkodliwego chloru, który po przegotowaniu zostanie z wody usunięty. Odstawianie wody w otwartych pojemnikach na kilka dni także pozwoli chlorowi odparować, dzięki czemu nie zanieczyści on roślin.

Podlewanie powinno odbywać się co 3-4 dni w zależności od stanu gleby. Nadmiar wody powinien odpływać dziurkami na dnie doniczki do podstawki, którą następnie się opróżnia. Po podlaniu obserwuje się roślinę. Jeżeli przywiędnie, znaczy to, że przesadziło się z wodą i musi ona odparować.

Dobrym sposobem jest zważenie w ręce doniczki suchej i doniczki po podlaniu. Grower będzie wtedy mógł orientacyjnie stwierdzić, czy roślina wymaga podlania.

Może się zdarzyć i tak, że woda będzie szybko wyparowywała przez zbyt małą wilgotność powietrza bądź zbyt wysoką temperaturę. Można wtedy popracować nad zwiększeniem wilgotności w boxie, obniżeniem temperatury albo po prostu codziennie podlewać rośliny.

Z czasem hodowca nauczy się rozpoznawać, ile dokładnie wody potrzebuje jego roślina do prawidłowego funkcjonowania. Da sobie nieco czasu na poznanie potrzeb swoich krzewów.


1 komentarz

Rasta Farmer · 12 lutego 2020 o 20:31

Nie da się na sztywno określić co ile podlewać roślinki marihuany. Po prostu podlewanie trzeba wyczuć, obserwować i podlewać. Nie można przesadzić z podlewaniem, nie można robić błota. Lepiej sprawić że 1-2 dni będą miały bardziej sucho niż dowalić im za dużo wody. Każdy wytrwały growerek się tego z czasem nauczy. Uprawa to wieczna nauka. A Ci co mówią że już wszystko wiedzą są w błędzie i jeszcze nie raz uprawa ich zaskoczy. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie konopi
Copyright © UprawaKonopi.com